Naslovna Vijesti iz BiH Društvo Ulice u novom ruhu

Ulice u novom ruhu

U Bileći je u toku uređenje i asfaltiranje većeg broja ulica, parkirališta i trotoara, a sve se finansira iz budžeta te hercegovačke opštine sa oko 100.000 maraka.

Radovi su u poodmakloj fazi, a izvode ih radnici "Hercegovinaputeva" iz Trebinja i kada budu dovršeni grad i prigradska naselja izgledaće mnogo ljepše, a pristup će biti mnogo lakši za vozila i pješake...

- Biće uređeni i asfaltirani parkinzi ispred "Elektro-Bileće" i stambenog bloka Dubrave, prilaz Sportskoj dvorani, zatim ulica Georgija Vitkovića, dio Kosovske i ulica u naselju Zlatište. Takođe, u toku je sanacija oštećenja kolovoza u većem broju gradskih ulica, kao i trotoara ulice Kralja Aleksandra, centralne u ovom gradu. Najveći dio radova je već pri kraju - ističe Milovan Bjeletić iz Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove opštine Bileća.

Ukupno će biti položeno 4.690 kvadrata asfalta, od čega u tri ulice 2.290, na parking površine 1.900 i 500 metara kvadratnih za sanaciju oštećenja na kolovozu.

U opštini Bileća navode da je riječ o tri ulice čiji su stanovnici imali najjaču želju i donijeli odluku da i sami daju svoj doprinos njihovom uređenju.

Tako su dobrovoljnim novčanim prilozima učestvovali sa oko 20 odsto u finansiranju radova, a pomogli su i putem dobrovoljnih radnih akcija. Opština Bileća odavno je odlučila da prioritet pri uređenju i asfaltiranju imaju one ulice čiji stanovnici dobrovoljnim prilozima i na drugi način sami snose dio navedenih troškova.

Oštećenja

- Najvjerovatnije da će opština Bileća uspjeti obezbijediti i dodatna sredstva da se, pored navedenih ulica, parking prostora i prilaza, urede i asfaltiraju oštećenja u još nekoliko ulica i naselja - istakli su u opštini.

Š. Aleksić  Glas Srpske

Ulice u novom ruhu