Opština Berkovici

Naslovna Vijesti iz BiH Društvo OPŠTINA STIMULIŠE MLADENCE

OPŠTINA STIMULIŠE MLADENCE

El. pošta Štampa PDF

Jedna od najvećih počasti koje more Hercegovinu svakako je bijela kuga. Opštine svaka na svoj način pokušavaju da ovaj problem makar ublaže, a inicijativa koju je opština Ljubinje pokrenula još 2001. godine naišla je na sveopšte odobravanje i simpatije.


Jedna od najvećih počasti koje more Hercegovinu svakako je bijela kuga. Opštine svaka na svoj način pokušavaju da ovaj problem makar ublaže, a inicijativa koju je opština Ljubinje pokrenula još 2001. godine naišla je na sveopšte odobravanje i simpatije.
Odluka o nagrađivanju mladih bračnih parova sa po 500 maraka svakako je bila dodatni stimulans mladim parovima iz Ljubinja da požure sa "sudbonosnim da".
- Činjenica je da se sve opštine Hercegovine suočavaju sa "bijelom kugom", a naša želja je bila da stimulišemo mlade bračne parove da ipak ostanu na ovim prostorima. Od 2001. godine mi smo u opštini Ljubinje odlučili da pomognemo svima koji se u našem gradu odluče da sklope brak i postanu roditelji - istakao je zamjenik načelnika opštine Ljubinje Milivoje Ćorović.
Naglasio je da do sada nije bilo zloupotrebe, nije bilo parova sa strane koji su se vjenčali u Ljubinju, dobili novac i otišli.
- U posljednje vrijeme ima i naših Ljubinjaca koji odlaze da sklope brak u Trebinju i na taj način ostaju bez ove novčane stimulacije - kaže Ćorović.
On je naglasio da su u opštini Ljubinje tu odluku još i proširili.
- Mladenci koji nisu zaposleni u periodu od pola godine prije i nakon sklapanja braka imaju pravo na nagradu od 1.000 maraka. To je na neki način podstrek zapošljavanju - kaže Ćorović.
Pomoć za novorođenčad
Opština Ljubinje pomaže i roditeljima nakon rođenja djeteta. - Bračni par za prvo dijete ima pravo na nagradu od 150 maraka, za drugo 250, treće 700 KM, dok za četvrto i svako naredno dijete darujemo 1.000 maraka - kaže Ćorović.

GLAS SRPSKE

OPŠTINA STIMULIŠE MLADENCE
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas11794
mod_vvisit_counterJuce10337
mod_vvisit_counterOve nedelje45853
mod_vvisit_counterProšle nedelje76978
mod_vvisit_counterOvog mjeseca153734
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca337301
mod_vvisit_counterUkupno12131137