Naslovna Vijesti iz BiH Društvo Zemljotres u Hercegovini

Zemljotres u Hercegovini

Epicentar potresa, koji je reistrovan sinoć u u 21.39 časova, bio je sedam kilometara jugozapadno od Nevesinja, a jačina zemljotresa u žarištu iznosila je 3,7 jedinica Rihterove skale, što odgovara epicentralnom intenzitetu od šest stepeni Merkalijeve skale, potvrđeno je Srni iz Seizmološkog zavoda Crne Gore.

Žarište ovog potresa locirano je na dubini od osam kilometara, a za sada nema informacija o eventualnim štetama.

Zemljotres se mogao osjetiti i na području od Tomislavgrada do Sarajeva na sjeveru i Makarske do Herceg Novog na jugu, te Nikšića na istoku regije.

Nešto kraće i laganije podrhtavanje tla osjetilo se i dva časa nakon prvog potresa, oko 23.52 časa.

Zemljotres u Hercegovini

mod_vvisit_counterUkupno12042819