Opština Berkovici

Naslovna Vijesti iz BiH Društvo Krvavi pir ispred diskoteke

Krvavi pir ispred diskoteke

El. pošta Štampa PDF
U petak uveče ispred Ljetnje bašte "Skaj" u Trebinju Borislav Tasovac je ispalivši pet metaka ubio Krstivoja-Kika Mijovića, a potom teško ranio Simeona Dučića i lakše povrijedio još pet slučajnih prolaznika. Nakon pucnjave Borislav Tasovac je pobjegao u nepoznatom pravcu i za njim je raspisana potjernica.
Do vatrenog obračuna došlo je nešto poslije jedan sat na trgu Travunija, na samom ulazu u trebinjski Stari grad, ispred Ljetnje bašte "Skaj" u kojoj je te večeri nastupao "Amadeus bend". Prema riječima očevidaca, nastradali Krstivoje Mijović i Borislav Tasovac sukobili su se u Ljetnjoj bašti "Skaj", a potom je Tasovac u bijegu ispalio peh hitaca u Mijovića i nanio mu smrtonosne povrede. Tasovac je ispalio i tri hica u Simeona Dučića, nanio mu teške tjelesne povrede, ali se on nalazi van životne opasnosti.
Policija je odmah izašla na lice mjesta i obezbijedila ga, a uviđaj je obavio glavni okružni tužilac Slobodanka Gaćinović. U pucnjavi su od rikošeta lakše ranjene dvije osobe koje su zbrinute u Opštoj bolnici u Trebinju i, prema riječima ljekara, nalaze se van životne opasnosti.
- Oko jedan sat u Opštu bolnicu u Trebinju kolima hitne pomoći dovezeni su Krstivoje Mijović, star trideset godina, sa pet prostrelnih rana u predjelu glave, noge i vrata i ljekari su samo mogli da konstatuju smrt. Povrijeđen je i Simeon Dučić, rođen 1974. godine, koji je zadobio tri prostrelne rane - dvije u lijevoj i jedna u desnoj nozi. On je zbrinut na Odjeljenju za hirurgiju Opšte bolnice u Trebinju, operisan je i nalazi se van životne opasnosti. U pucnjavi su lakše povrijeđeni Š.N. i V.D. i oni su zbrinuti u Službi Hitne pomoći, a nakon toga su pušteni kući. Trenutno se radi obdukcija tijela preminulog Krstivoja Mijovića, a nakon toga moći ćemo da kažemo više detalja, da li je pucano iz neposredne blizine u glavu i da li je pucano sa leđa. Ranjeni Simeon Dučić je svjestan, osjeća se dobro i rekao nam je da pucnjavi nije prethodila tuča u kafiću - rekla je za "Dan" dr Biljana Bogdanović, portparol Opšte bolnice u Trebinju.
Niko od očevidaca tragičnog događaja nije želio da govori o ovom slučaju javno, a nezvanično smo saznali da je prvo došlo do tuče i fizičkog obračuna između Mijovića i Tasovca, a da je potom ispred tunela i ulaza u trebinjski Stari grad Borislav Tasovac izvadio pištolj i ispalio deset hitaca, ranio Mijović i Dučića, a potom iz neposredne blizine sa dva metra pucao Mijoviću u glavu i nanio mu smrtonosne povrede. Nakon pucnjave Tasovac se udaljio u nepoznatom pravcu.
Tasovac i Mijović bili su duže vremena su u lošim odnosima i, prema našim informacijama, sukob između njih dvojice započeo je prije nekoliko godina tokom moto-skupa u Jazini pored Trebinja. Prema informacijama dobro obaviještenih izvora, Tasovac je tada dobio batine od Mijovića, a zbog toga je vođen i postupak pred trebinjskim sudovima na kojima je Mijović oslobođen optužbi. Noć nakon oslobađajuće sudske presude Krstivoju-Kiku Mijoviću dignut je u vazduh skupocjeni motocikl, a tom prilikom zapaljena je i prodavnica autodijelova. Krstivoje Mijović je tada napao Borislava Tasovca jer je sumnjao da mu je on motocikl digao u vazduh. Policija je tada nakratko lišila slobode Mijovića i Tasovca, a predmet je vodio okružni tužilac Žarko Milić i on do danas nije riješen.
Tokom prošlogodišnje policijske "Leotar" među uhapšenima bili su i Krstivoje Mijović i Borislav Tasovac, ali su se obojica ubrzo našla na slobodi.
Iako smo u više navrata od nadležnih u Centru javne bezbjednosti Trebinje i trebinjskom Okružnom tužilaštvu pokušali da dobijemo više informacija o ovom nemilom događaju, niko od njih nije želio da govori, pravdajući to činjenicom da je istraga u toku.
Bezbjednosna situacije u Trebinju jako je loša, a policija polako gubi bitku sa kriminlom. Trebinje se nalazi na tromeđi između Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine i pogodno je mjesto za transport droge i druge ilegalne robe. Nakon što su još uvijek nepoznata lica digla u vazduh i zapalila nekoliko privatnih vozila trebinjskih policajaca i inspektora očigledno je da se policija plaši da zaustavi skupe automobile bezbjednosno interesantnih osoba. Divljanje kroz grad odvija se svakodnevno, a kao posljedica haotične situacije i anarhije prije tri večeri u strahovitom udesu u naselju Gorica nastradala je starica koju je motocikl pokosio i otkinuo joj nogu. Mada svi napadaju i kritikuju policiju za katastrofalnu bezbjednosnu situaciju u Trebinju i istočnoj Hercegovini, sigurno je da je veća odgovornost za haos na sudijama i tužiocima koji blagom kaznenom politikom i nerazumnim sudskim presudama bukvalno podstiču mlade da se bave sa kriminalom. Nakon velikog pritiska javnosti prošle godine u ovo vrijeme desila se velika policijska akcija "Leotar" u kojoj je u Hercegovini uhapšeno tridesetak ljudi iz više kriminalnih grupa, a ostaje da se vidi da li će i najnovija dešavanja prouzrokovati novu veliku policijsku akciju.
N. VukanoviĆ

Izvještaj o bezbjednosti
Na pretposljednjoj sjednici odbornici Skupštine opštine Trebinje prihvatili su Izvještaj o stanju bezbjednosti koji je odbornicima podnijela Policijska stanica Trebinje i zaključili da se situacija popravila, mada niko nije mogao konkretno da kaže u kojim segmentima je došlo do poboljšanja. Niko od čelnika opštine nije komentarisao najnovija dešavanja na vrelom trebinjskom asfaltu, a ostaje da se vidi da li će predsjednik Skupštine opštine Trebinje Veselin Savić naredne sedmice sazvati vanrednu sjednicu na kojoj će se ponovo raspravljati o bezbjednosnoj situaciji.

Poznat policiji od ranije
Borislav Tasovac od ranije je poznat policiji po brojnim tučama i izazivanju nereda. On je još kao mlađi maloljetnik ispred svoje porodične kuće u trebinjskom naselju Hrupjela pucao iz poluautomatske puške i teško ranio komšiju. Nedavno je saslušavan u Specijalnom sudu za borbu protiv organizovanog kriminala, zbog sumnji da je nekim članovima kriminalne grupe na čijem čelu se nalazio Nikola Šaraba preprodavao eksplozivKrvavi pir ispred diskoteke
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas1592
mod_vvisit_counterJuce4479
mod_vvisit_counterOve nedelje27331
mod_vvisit_counterProšle nedelje27361
mod_vvisit_counterOvog mjeseca51619
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca161064
mod_vvisit_counterUkupno18447860