Ministar Kaplan čestitao je mladim sportistima na vrhunskim rezultatima ostvarenim na međunarodnom planu, te obećao i ubuduće podršku Judo savezu FBiH, čiji sportisti već godinama nižu značajne uspjehe i prezentiraju Bosnu i Hercegovinu u najboljem svjetlu.
Selektor džudo reprezentacije Bosne i Hercegovine, Branislav Crnogorac, posebno je ponosan na bosanskohercegovačke džudiste, koji su u ovoj sezoni osvojili pet evropskih medalja.
Crnogorac je također istakao kontinuirano korektnu saradnju Judo saveza FBiH sa Federalnim ministarstvom kulture i sporta, koje godinama finansijski pomaže sportiste na njihovom putu do međunarodnih uspjeha.
Evropska vicešampionka, Larisa Cerić, te Aleksandra Samardžić i Harun Sadiković, zahvalili su ministru Kaplanu na dosadašnjoj podršci u njihovim naporima da ostvare zavidne rezultate, te obećali naporan rad i još mnogo medalja u budućnosti.
Inače, Federalno ministarstvo kulture i sporta u periodu od 2011. do 2014. godine, podržalo je Judo savez FBiH sa 294.750 KM. Također je upućen prijedlog Vladi Federacije BiH da se finansijski nagrade sportski rezultati Aleksandre Samardžić i Haruna Sadikovića, te njihovi treneri, Branislav Crnogorac i Arijana Jaha.
Izvor i foto:http://fmks.gov.ba/