Naslovna Berkovići Privreda ПОТПИСАН СПОРАЗУМ ИЗМЕЂУ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ И USAID/INSPIRE - ФОРМИРА СЕ ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ФОНД У ИЗНОСУ ОД 60.000 КМ

Начелник општине Берковићи Ненад Абрамовић и директор USAID/INSPIRE програма Јасмин Бeшић, данас ( 16.05. )су у просторијама Скупштине општине Берковићи, потписали споразум о формирању заједничког Фонда подршке за покретање бизниса мрагинализованих група у износу од 60.000 КМ.
Фонд ће са по 30.000 КМ финансирати Општина Берковићи и USAID и кроз њега ће се финансирати startup бизниси маргинализованих група ( жене, млади, особе са руралног подручја, особе које се налазе дужи период на евединцији Завода за запошљавање и друге маргинализоване групе ).
Стратегијом развоја општине Берковићи за период 2022 - 2028. година, као један од кључних праваца дјеловања у оквиру мјере: "Подршка новим улагањима у привреду и предузетништво "дефинисана је финансијска и техничка подршка предузетничкој дјелатности.
ПОТПИСАН СПОРАЗУМ ИЗМЕЂУ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ И USAID/INSPIRE   - ФОРМИРА СЕ ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ФОНД У ИЗНОСУ ОД 60.000 КМ