Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Privreda OBAVJEŠTENJE -Njemačka nevladina organizacija Help

OBAVJEŠTENJE -Njemačka nevladina organizacija Help

El. pošta Štampa PDF

Sans titre 3

Njemačka nevladina organizacija Help je 01. Februara 2021 god. počela sa implementacijom projekta “Podrška socio-ekonomskoj stabilnosti regije zapadnog Balkana 2021-2022” na području Opštine Berkovići. Projekat finansira Vlada Savezne Republike Njemačke kroz Pakt za Stabilnost Jugoistočne Europe, a sufinansira Opština Berkovići.

 

Projekat će trajati 24 mjeseca i podržati ukupno 35 korisnika (25 IGA, 10 Edukacije) na području opštine Berkovići. Potencijalni korisnici su sve nezaposlene i/ili zaposlene osobe iz socijalno ugroženih kategorija stanovništva sa zdravim poslovnim idejama za započinjanje ili razvoj samostalnih poslovnih aktivnosti u sektoru poljoprivrede. Projektom mogu biti podržane sve aktivnosti koje rezultiraju odgovarajućim mjesečnim prihodom, zavisno od dostupnih finansijskih sredstava i tržišnog potencijala svakog individualnog prijedloga.

Odobrena pomoć biće distribuirana isključivo u vidu materijalno-tehničkih sredstava potrebnih za djelatnost, bez gotovinskih isplata.

Prosječan iznos individualne donacije određen je u protuvrijednosti 2.000 EUR. Svaki korisnik biće u obavezi da uplati 15% od ukupnog iznosa donacije, da registruje svoju djelatnost (minimalno poljoprivredno gazdinstvo) i obavi 10 sati društveno-korisnog rada za lokalnu zajednicu.

Svi zainteresovani mogu dobiti detaljne informacije o projektu i formulare za prijavu na jednoj od prezentacija koje će biti održane u sljedećim terminima: na svim lokacijama će se poštovati propisane mjere nadležnog kriznog štabe u vezi sa pandemijom virusa Covid 19. Ukoliko bude potrebno mogu se organizovati i dodatne prezentacije.

Više informacija o projektu možete dobiti i na web stranici http://www.help.org.ba/ili putem email-a:help.bosnia@help.org.ba

Dan

Datum

Mjesto

Vrijeme

Prostorije

Ponedeljak

19.04.2021

Berkovići i Trusina

12:00

Sportske dvorane

Utorak

20.04.2019

Hatelji

10:00

Sportske dvorane

Utorak

20.04.2021

Blaca, Meča, Hrgud, Do, Predolje, Suzina, Žegulja i Bitunja

12:00

Sportske dvorane

Srijeda

21.04.2021

Strupići

10:00

Sportske dvorane

Srijeda

21.04.2021

Ljuti Do i Dabrica-

12:00

Sportske dvorane

 


OBAVJEŠTENJE -Njemačka nevladina organizacija Help
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas9483
mod_vvisit_counterJuce9200
mod_vvisit_counterOve nedelje51016
mod_vvisit_counterProšle nedelje54170
mod_vvisit_counterOvog mjeseca163751
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca277405
mod_vvisit_counterUkupno18034761