Naslovna Berkovići Privreda Ekološka dozvola za benzinsku stanicu "Dabar"

Ekološka dozvola za benzinsku stanicu "Dabar"

REPUBLIKA SRPSKA

OPŠTINA BERKOVIĆI

Opštinska adminitrativna služba

Broj:03/IV-36-2/13

Datum:28.02.2013.god.

O B A V J E Š T E NJ E

Opštinska administrativna služba opštine Berkovići, rješavajući po zahtjevu Investitora „DABAR“d.o.o. Berkovići izdala je i uručila

R J E Š E NJ E

1.Daje se „DABAR“d.o.o. Berkovići, EKOLOŠKA DOZVOLA za Benzinsku stanicu na  lokaciji označenoj kao k.č. 524/11 (stari premjer), odnosno k.č.broj 2766/2 (novi premjer) KO Berkovići.

SADRŽAJ EKOKLOŠKE DOZVOLE

2.Opis objekta

3.Mjere, tehnologije i druge tehnike za sprečavanje ili ukoliko to nije moguće za smanjenje emisija u toku redovnog rada objekta:

3.1.Predložene mjere i moguće intervencije

3.1.1. Zaštita voda i zemljišta

3.1.2. Zaštita vazduha, neprijatni mirisi, buka

3.1.3. Mjere i rokovi za izvršenje mjera koje Investitor mora da izvrši radi smanjenja negativnih uticaja na životnu okolinu u toku eksploatacije objekta

3.1.4.Mjere za sprečavanje produkcije i za povrat korisnog materijala iz otpada koji produkuje postrojenje

3.1.5.Opis ostalih mjera, posebno mjera nakon zatvaranja postrojenja

4.Opis mjera planiranih za praćenje emisija unutar područja i njihov uticaj

4.1.Granične vrijednosti emisija

4.2.Monitoring

5.Sastavni dio ovog rješenja čine „Dokazi uz zahtjev za izdavanje ekološke dozvole“ izrađeni od strane ovlašćene institucije V&Z-ZAŠTITA D.O.O.BANJA LUKA.

6.Ekološka dozvola se izdaje na period od pet godina.

U skladu sa  odredbom člana 85. Zakona o zaštiti životne sredine, uz zahtjev su priloženi Dokazi koji su, prema istoj odredbi izrađeni od V&Z-ZAŠTITA D.O.O.BANJA LUKA., institucije ovlašćene od Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju, za obavljanje poslova iz oblasti zaštite životne sredine.

Nadalje, u skladu s odredbom člana 88. Zakona o zaštiti životne sredine opštinska administrativna služba opštine Berkovići putem oglasne ploče je obavjestila zainteresovanu javnost o sadržaju podnešenog zahtjeva i u trajanju od 30 dana stavila na besplatan uvid zahtjev za izdavanje ekološke dozvole sa priloženom dokumentacijom.

U ostavljenom roku nije bilo nikakvih mišljenja o zahtjevu i priloženoj dokumentaciji.

Cijeneći da su dokazi izrađeni u skladu sa odredbama člana 80.Zakona o zaštiti životne sredine, opštinska administrativna služba opštine Berkovići je na osnovu člana 90.Zakona o zaštiti životne sredine odlučilo kao u dispozitivu rješenja.

NAČELNIK OAS

/Ilija Šetka,  dipl. pravnik/

Ekološka dozvola za benzinsku stanicu