Naslovna Berkovići Privreda JAVNI POZIV ZA PRIJAVU PROJEKATA ZA SUFINANSIRANJE

JAVNI POZIV ZA PRIJAVU PROJEKATA ZA SUFINANSIRANJE

U okviru projekta „CREDO Hercegovina“ finansiranog od strane Švedske agencije za međunarodni razvoj i saradnju – Sida. Predmet Javnog poziva je dodjela grantova iz Razvojnog fonda mikro, malim i srednjim preduzećima i opštinama u regiji Hercegovina.

JAVNI POZIV ZA PRIJAVU PROJEKATA ZA SUFINANSIRANJE
u okviru projekta „CREDO Hercegovina“ finansiranog od strane Švedske agencije za međunarodni razvoj i suradnju – Sida

I. PREDMET JAVNOG POZIVA
Predmet Javnog poziva je dodjela grantova iz Razvojnog fonda mikro, malim i srednjim preduzećima i opštinama u regiji Hercegovina i to u maksimalnom iznosu od:
• 18,000,00 KM za mikro, mala i srednja preduzeća i
• 40,000,00 KM za opštine.
Gore navedeni iznosi predstavljaju grant sredstva (subvencije) s tim da pojedinačni grant ne može biti veći od 50% ukupne vrijednosti predloženog projekta.
Ukupan budžet osiguran za dodjelu grantova unutar ovoga javnog poziva je 450.000,00 KM za MSP-a i 160.000,00 KM za opštine).

II. KORISNICI PROJEKTA
Kroz ovaj projekt REDAH ima za cilj povećati konkurentnost i rast malih i srednjih poduzeća (MSP) u najdinamičnijim sektorima odabranima temeljnom analizom i to: Metal, Turizam, Plastika i guma, Proizvodnja sira, Informacijsko-komunikacijski sektor.

Korisnici projekata za dodjelu grantova su mikro, mala i srednja poduzeća registrirana na području neke od općina iz regije Hercegovina (Mostar, Jablanica, Prozor/Rama, Čitluk, Stolac, Široki Brijeg, Ljubuški, Grude, Posušje, Livno, Tomislavgrad, Trebinje, Ljubinje, Bileća, Gacko, Berkovići, Nevesinje, Kupres, Istočni Mostar, Neum, Ravno, Čapljina i Konjic), uz uvjet da imaju najmanje pet stalno zaposlenih radnika kao i navedene općine/opštine za prihvatljive aktivnosti navedene u projektnoj dokumentaciji.
Svi predloženi projekti biti će procjenjivani na osnovu kriterija koji se odnose na:
1. Prihvatljivost podnositelja prijedloga,
2. Prihvatljivost projektnih intervencija za koje se mogu odobriti subvencije,
3. Kvalitetu projektnih aktivnosti,
4. Broj novih radnih mjesta,
5. Postotak sufinanciranja podnositelja prijedloga.
REDAH će provesti odabir potencijalnih korisnika prema rang listi evaluiranih prijavljenih projekata do isteka sredstava osiguranih ovim pozivom, koristeći ciljeve projekta kao prioritete:
- povećanje konkurentnosti;
- stvaranje novih radnih mjesta;
- zadržavanje postojećih radnih mjesta.

III. POTREBNA DOKUMENTACIJA
Uvjeti za prijavu kao i kompletna projektna dokumentacija dostupna je na web stranici www.redah.ba kao i u rubrici Aktualnosti na web portalu www.ric.redah.ba

IV. PODNOŠENJE ZAHTJEVA
Kompletnu projektnu dokumentaciju trebate dostaviti najkasnije do 16.04.2012., prema pravilima objavljenim u priručniku, na sljedeću adresu poštom ili osobno:

Asocijacija za ekonomski razvoj REDAH
Projekt CREDO Hercegovina, Javni poziv za dodjelu sredstava Razvojnog fonda
Kategorija prijavljenoga (MSP ili općina/opština)
Bulevar narodne revolucije br. 17,
88 000 Mostar