Naslovna Berkovići Politika ОДРЖАНА 17. РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СО БЕРКОВИЋИ / УСВОЈЕН ПРОГРАМ РАДА НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ И ОПШТИНСКЕ УПРАВЕ ЗА 2024. ГОДИНУ

У понедјељак ( 25.03. ) одржана је 17. редовна сједница Скупштине општине Берковићи на којој је, између осталог, усвојен:
- Програм рада Начелника општине и Општинске управе за 2024. годину.
Годишњи програм рада Начелника општине и Општинске управе општине Берковићи за 2024. годину је израђен према методологији која је дефинисана Законом о стратешком планирању и управљању развојем у Републици Српској, Уредбом о спроведбеним документима у Републици Српској. Програмом рада за 2024.годину планирано је 1.503.800 КМ за реализацију активности / пројеката којИ су дефинисани мјерама у оквиру Стратегије развоја општине Берковићи за период 2022 -2028.година.
- Нацрт Стратегије руралног развоја општине Берковићи за период 2023 - 2029.година.
-Одлука о кредитном задужењу општине Берковићи у износу од 600.000 за финансирање капиталних инвестиција ( изградња саобраћајнице у насељу Видуша, санација дијела локалне саобраћајниће Берковићи - Љути До - Дабрица, изградња дијела саобраћајнице у насељу Дабрица и изградњу комуналне инфраструктуре у оквиру "Пословно - производне зоне Видуша" )
- Извјештај о раду за 2023. годину и Програм рада за 2024. годину ЈЗУ Дом здравља "Др Миленко Муратовић" Берковићи, као и Одлука о укључивању ЈЗУ Дом здравља "Др Миленко Муратовић" Берковићи у трезорски систем пословања ( најкасније од 01.01.2025.године )
На сједници су усвојени и извјештаји о раду: ЈУ Дјечији вртић "Света Новомученица Милица - Дете " Берковићи, ЈУ "Берковићи спорт", ЈУ "Народна библиотека" Берковићи, ЈП "Водовод " д.о.о. Берковићи, В.Д. Берковићи, Општинске организације Црвеног крста Берковићи, Општинске борачке организације, Центра за промоцију одрживог развоја Берковићи, као и Информација о раду Џудо клуба Берковићи.
На сједници су усвојени и Програм коришћења новчаних средстава прикупљених по основу концесионих накнада за 2024.годину, Програм коришћења новчаних средстава прикупљених по основу посебних водних накнада за 2024.годину, Програм распоређивања и усмјеравања средстава од накнаде за финансирање заштите од пожара за 2024.годину, као и Програм заједничке комуналне потрошње за 2024.годну. Усвојени су и извјештаји о утрошку намјенских средстава по усвојеним Програмима из 2023.године.
Комплетну 17. редовну сједницу можете послушати

ОДРЖАНА 17. РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СО БЕРКОВИЋИ / УСВОЈЕН ПРОГРАМ РАДА НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ И  ОПШТИНСКЕ УПРАВЕ ЗА 2024. ГОДИНУ