Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Politika Mladi vode Berkoviće

Mladi vode Berkoviće

El. pošta Štampa PDF

Polaganjem zakletve i potpisivanjem izjava odbornika zvanično je formiran novi saziv Skupštine Berkovića, jedne od najmlađih Opština u Republici Srpskoj.

Skupština opštine Berkovića ima 13 odbornika, a većinu na prvoj sjednici činili su SDS sa sedam i Socijalistička partija sa jednim odbornikom, dok je u opoziciji SNSD sa četiri i DNS sa jednim. Načelnik Opštine, 32-godišnji Nenad Abramović (SDS), imaće vjerovatno najmlađi tim najbližih saradnika u Republici Srpskoj, svi su iz SDS-a, što je, kako kaže načelnik, potvrda da vrijeme te stranke u Berkovićima tek dolazi.


“Sva ta tri kandidata su iz SDS-a. Bojan Samardžić je zamjenik načelnika Opštine Berkovići, u prethodnom mandatu bio je menadžer Opštine i ima 29 godina. Novi predsjednik je Stefan Muratović takođe iz SDS-a koji ima 29 godina, potpredsjdnik Skupštine Milan Kulušić ima 26 godina, a kada se tome doda da ja, kao ponovo izabrani načelnik, imam 32 godine, vidimo da su građani rekli da nisu u pravu oni koji tvrde da je vrijeme SDS-a u Berkovićaima prošlo, ono tek sada dolazi”, rekao je Nenad Abramović, načelnik Opštine Berkovići.

Ovi mladi ljudi koji su dobili odgovornost kažu da će se prvnestveno boriti za interese omladine u Berkovićema. “Mi kao mladi ljudi Opštine Berkovići najbolje znamo i najbolje osjećamo problme, tako da ćemo u budućem periodu znati šta treba da riješavamo, kojim problemima treba da se bavimo i nadam se da ćemo biti uspješni kao što smo bili na ovim izborima”, istakao je Stefan Muratović, predsjednik Skupštine opštine Berkovići.

“Znamo da je načelnički posao jedan od najtežih poslova. Pokušaću da pomognem, nadam se da ću uspjeti, naravno do granica do kojih mogu. Dolazim iz Gradske uprave, vjerujem u dobar rad i vjerujem da ćemo uz ostali tim, koji je zaista mlad na šta sam i ponosan, uspješno voditi Opštinu”, naglasio je Bojan Samardžić, zamjenik načelnika Opštine Berkovići.

“Opštinska uprava je relativno mlada, mi najbolje možemo da osjetimo potrebe mladih ljudi i nadam se da ćemo u najboljem mogućem svijetlu da unaprijedimo položaj mladih u Berkovićima, da otvorimo nova radna mjesta i projekte u kojima će učestvovati mladi ljudi”, rekao je Milan Kulušić, potpredsjednik Skupštine opštine Berkovići.

Načelnik Opštine i njegovi saradnici istakli su i da nisu zaboravili starije generacije, političare i stanovnike Berkovića, te da su njihovi savjeti uvijek dobrodošli kako bi zajednički riješavali sve probleme.

Izvor.BNTV

Mladi vode Berkoviće
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas1493
mod_vvisit_counterJuce8099
mod_vvisit_counterOve nedelje43533
mod_vvisit_counterProšle nedelje61539
mod_vvisit_counterOvog mjeseca72259
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca244692
mod_vvisit_counterUkupno20040299