Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Ostalo Vežite pojas - policija provodi akciju

Vežite pojas - policija provodi akciju

El. pošta Štampa PDF

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske sutra počinje pojačanu kontrolu saobraćaja i kažnjavanje putnika koji ne budu koristili pojaseve na prednjim i zadnjim sjedištima, kao i roditelje koji budu prevozili djecu bez korištenja bezbjednosnih sjedišta, prenose agencije.


 

Kazna za nekorištenje pojasa je 30 KM, a za nekorištenje bezbjednosnog sjedišta za djecu 40 KM. Policija do sada nije sankcionisala nekorištenje pojasa na zadnjim sjedištima, pa ovom akcijom želi podstaknuti stanovnike na tu obavezu kao i da koriste bezbjednosna sjedišta za djecu što bi doprinijelo smanjenju posljedica saobraćajnih nesreća kako po vozače tako i na putnike u vozilu.

- Poštujući preporuke Svjetske zdravstvene organizacije koja je u svojim istraživanjima utvrdila da korištenje bezbjednosnih pojaseva značajno smanjuje broj teško povrijeđenih, odnosno smrtno stradalih u saobraćajnim nezgodama, MUP RS će nastaviti sankcionisanje ovih prekršaja i nakon akcije s ciljem povećanja bezbjednosti učesnika u saobraćaju - saopšteno je iz MUP-a RS.

Akcija ''Produžite liniju života - vežite pojas'' počela je u martu ove godine, a nakon završene njene preventivne faze od sutra će policijski službenici početi sprovođenje represivne faze ove akcije.

Ovu akciju sprovodi MUP Srpske u saradnji sa Ministarstvom sabraćaja i veza, Auto-moto savezom i Agencijom za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske.

Vežite pojas - policija provodi akciju
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas1560
mod_vvisit_counterJuce4479
mod_vvisit_counterOve nedelje27299
mod_vvisit_counterProšle nedelje27361
mod_vvisit_counterOvog mjeseca51587
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca161064
mod_vvisit_counterUkupno18447828