Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Ostalo Čubrilović uručio novčanu pomoć Novakovićima za sanaciju kuće

Čubrilović uručio novčanu pomoć Novakovićima za sanaciju kuće

El. pošta Štampa PDF
U dobru često i ne primjećujemo koliko nam drugi ljudi pomažu da doživimo to dobro dobrim, jer sve nam ide baš 'dobro', ali kad nam negdje zapne, kad se dobro u zlo pretvori, onda je pomoć drugog čovjeka nekako potrebnija a i viđenija nego ikad. Upravo takvu pomoć donio je Ministar saobraćaja i veza u Vladi Republike Srpske,Nedeljko Čubrilović porodici Janka Novakovića u Suzini, selu na dva kilometra udaljenom od Berkovića.
Prije više od mjesec dana kada je u Suzini samo za jednu noć palo više od metra snijega, Janku se pod teretom tog snijega urušio krov na kući .Probudila ih je lomljavina cigle,zidova , greda, ali na sreću bez ljudskih žrtava.Uz pomoć komšija i rodbine uspjeli su tih februarskih dana da na polomljenu krovnu konstrukciju postave kamionske cerade i koliko toliko da stvore uslove za nekakav život ,bar dok se vremenske prilike ne stabilizuju.
Ali,nevolja nikada ne dolazi sama .Posle ove sa kućom umrla mi je supruga, koja je bila nepokretna kada se krov urušio-kaže Janko i dodaje da sada živi sa dva sina i da bez pomoći ,radne snage i para neće moći ništa da poprave.
U tim momentima, kad zapne, često je pomoć drugog čovjeka neophodna a i očekivana da se s njom vratimo na onaj put kojim bi smo bez zastoja htjeli koračati.
Došao sam ovdje da posjetim porodicu Novaković,koja je imala više tragedija u nizu,porušeni krov, smrtni slučaj, nesreća u ratu i sve ono što je zadesilo porodicu ona zaslužuje da joj se pomogne na bilo koji način-rekao je Nedeljko Čubrilović i dodao da je porodicu posjetio ne u svojstvu Ministra, ne ispred stranke ili bilo koje organizacije , već u ličnom svojstvu .
Ganut sudbinom Novakovića Čubrilović je uručio pomoć od 1000 maraka , koje je odvojio od svojih primanja sa željom da barem malo olakša njegov teret.
Ova moja pomoć je skromna , a ja se nadam da će još biti ljudi koji će se odazvat i nadam se da ću i ja uspjeti na još neki način pomoći-rekao je Čubrilović I dodao da je ovo domaćinstvo u takvom stanju da im je svaka pomoć dobro došla.

Čubrilović  uručio novčanu  pomoć Novakovićima za sanaciju kuće
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas4499
mod_vvisit_counterJuce5584
mod_vvisit_counterOve nedelje52287
mod_vvisit_counterProšle nedelje36584
mod_vvisit_counterOvog mjeseca120636
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca145039
mod_vvisit_counterUkupno23530775