Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Hronika Skank "pao", diler pobjegao

Skank "pao", diler pobjegao

El. pošta Štampa PDF

Prilikom pretresa automobila vozač Milivoje Mirović iz Bara umakao policijskoj patroli Policija je preksinoć je u mjestu Suhavić, na putu Berkovići - Stolac, u automobilu džip čiroki, nikšićkih registarskih tablica, otkrila i zaplijenila oko osam kilograma skanka. Vozač džipa je tokom pretresa vozila uspio da pobjegne policijskoj patroli. Nezvanično saznajemo da je riječ o tridesetdvogodišnjem Milivoju Miloviću iz Bara, državljaninu Republike Crne Gore. Nakon njegovog bjekstva automobil je prevezen u Centar javne bezbjednosti Trebinje, a policija intenzivno traga za Milovićem.


- Osam pakovanja droge pronađeno je u skrovitom mjestu u rezervoaru za gasno napajanje motora. Nakon pregleda i vaganja utvrđeno je da se radi o skanku, a ovom prilikom zaplijenjeno je osam kilograma i sto grama ove opojne droge - rekao je na vanrednoj pres-konferenciji Centra javne bezbjednosti Trebinje Slado Ninković, načelnik Sektora kriminalističke policije.
- Nakon lišenja slobode osumnjičeni će, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu - nedozvoljena proizvodnja i promet droga, biti predat postupajućem tužiocu - kazao je Ninković.
On je naglasio da je automobil kojim je upravljao Milović zaustavljen na osnovu provjerene informacije o nelegalnom transportu opojnih droga.
Od decembra 2009. godine do danas ovo je četvrti slučaj oduzimanja narkotika. U tom periodu zaplijenjeno je 22, 484 kilograma marihuane čija je vrijednost na crnom tržištu oko šezdeset hiljada konvertibilnih maraka, rečeno je na pres-konferenciji Centra javne bezbjednosti Trebinje.
Iz ovog centra poručuju da policija nastavlja sa aktivnostima na suzbijanju i sprečavanju ovog oblika kriminaliteta.

N.M.Z.

Kafa, cigarete, droga

Za nekoliko dana pripadnici Granične policije BiH Jedinica Trebinje i pripadnici Centra javne bezbjednosti izveli su tri uspješne akcije. U bilećkom naselju Zlatište otkriveno je i zaplijenjeno oko 11 tona kafe čija je tržišna vrijednost oko 85.000 maraka. Nakon toga u Berkovićima je zaplijenjeno 36 paketa cigareta različitih marki čija se vrijednost procjenjuje na oko 50.000 maraka. Nadležni u MUP-a RS, odnosno CJB Trebinje i Graničnoj policiji BiH Jedinica Trebinje poručuju da nastavljaju aktivnosti, sa posebnim fokusom na dio od Deleuše, graničnog pojasa između RS, odnosno BiH, i Crne Gore, preko Bileće do Berkovića. Ova trasa već dugo vremena označena je kao ruta za krijumčarenje robe i ljudi.

Skank
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas9157
mod_vvisit_counterJuce11776
mod_vvisit_counterOve nedelje80162
mod_vvisit_counterProšle nedelje56879
mod_vvisit_counterOvog mjeseca145427
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca243917
mod_vvisit_counterUkupno14939688