Naslovna Berkovići Društvo Studija o uticaju na životnu sredinu projekta male hidolelektane „Do“

Studija o uticaju na životnu sredinu projekta male hidolelektane „Do“

U Berkovićima je predstavljena studija o uticaju na životnu sredinu projekta male hidolelektane „Do“.Predstavljanje studije izvšili su Radojka Popović, viši stručni saradnik iz oblasti Ekologije , koja radi na odobravanju riješenja na izradi studije i predstavnici Instituta za građevinarstvo „IG“ iz Banja Luke.

U skladu sa Zakonom o zaštiti životne sredine ukazana je potreba za istraživanjem mogućih uticaja na životnu sredinu, koji bi se pojavili kao posljedica izgradnje i eksploatacije MHE “DO” na rijeci Bregavi.

Studija o uticaju na životnu sredinu  projekta male hidolelektane „Do“