Naslovna Berkovići Društvo Četiri miliona KM za put do Berkovića

Četiri miliona KM za put do Berkovića

Ministar za saobraćaj i veze Republike Srpske (RS) Nedeljko Čubrilović izjavio je u razgovoru sa načelnikom opštine Nevesinje Branislavom Mikovićem da će ove godine u nastavak izgradnje puta Nevesinje - Berkovići biti uloženo četiri miliona KM.

Od ovog iznosa tri miliona KM će biti uloženo iz sredstava ekonomsko-socijalne komponente Razvojnog programa RS, a milion maraka u ovaj projekat uložiće JP "Putevi RS".

Ministar Čubrilović je rekao da je operativno i 150.000 KM koja je Vlada RS ranije odobrila za asfaltiranje dijela puta za selo Udrežnje u nevesinjskoj opštini.

Čubrilović je izjavio da je Ugovor sa austrijskim "Štrabagom" o izgradnji auto-puteva u Republici Srpskoj raskinut bez štete po Republiku Srpsku i da u ovom trenutku ima dosta zainteresovanih firmi koje bi željele preuzeti posao, a radi se o firmama iza kojih stoje njihove države.

"Narednih nedjelja odlučiće se koja će firma dobiti posao, a za sada je samo poznato da potencijalni izvođači dolaze iz Izraela, Španije, Slovenije, Austrije ili Kine", istakao je ministar Čubrilović.

Četiri miliona KM za put do Berkovića