Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Berkovićki poljoprivrednici obnavljaju mehanizaciju

Berkovićki poljoprivrednici obnavljaju mehanizaciju

El. pošta Štampa PDF

Zahvaljujući sporazumu o saradnji u oblasti privrede koji je sklopljen između Republike Srbije i Republike Srpske i predviđenoj subvencionisanoj prodaji traktora proizvedenih u Republici Srbiji , berkovićki poljoprivrednici obnavljaju svoju mehanizaciju.Do sada je u Berkovićima zahvaljujući programu Vlade kupljeno 12 novih traktora Srbijanskog proizvođača IMT i ovo je veliki pomak za ratare kod kojih je mehanizacija u prosjeku stara oko 20 godine.

 

-Ove godine veliki broj registrovanih poljoprivrednih proizvošača podnio je zahtjev za podsticajna sredstva , za investicije u poljoprivrednu mehanizaciju- rekla je Milosava Samardžić, refernet za privredu i privatno preduzetništvo u Opštini Berkovići i dodala da opština pomaže prikom popunjavanja zahtjeva i potrebne dokumentacije, a zahtjevi se dalje prosleđuju Ministarstvu Poljoprivrede,Šumarstva i Vodoprivrede

 

.Zahtjevi za ovu vrstu podsticaja predaju se do 30.novembra 2010.godine.

 

Po riječima Samardžićeve pored subvencije na traktore, najviše zahtjeva se odnosi na kupovinu priključnih oruđa:prevrtače i sakupljače sijena, kosačice i plugove i da po pravilniku o uslovima i načinu ostvarivanja novčanih podsticaja za razvoj poljoprivrede i sela, visina podsticaja iznosi 40 % od vrijednosti kupljene mašine.

 

Najviše IMT 539

 

Berkovićki poljoprivrednici do sada su kupovali IMT traktore sa 39 konjskih snaga i osima umanjene kupoprodajne cijene od 1.000 evra moći će da ostvare pravo i na subvenciju od 3.000 KM za traktore do 50 KS po novom pravilniku koji je stupio na snagu 25.03.2010.godine. 

Berkovićki poljoprivrednici obnavljaju mehanizaciju
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas15579
mod_vvisit_counterJuce10457
mod_vvisit_counterOve nedelje85187
mod_vvisit_counterProšle nedelje75625
mod_vvisit_counterOvog mjeseca62126
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca321587
mod_vvisit_counterUkupno11702228