Naslovna Berkovići Društvo Poribljavanje Bregave

Poribljavanje Bregave

Rijeka Bregava je jedna od Hercegovačkih bisera, toliko modro-zelena i čista, pitka, osvježavajuća, hladna, a topla na proljetnom suncu, toliko očaravajuća, jednostavno te privlači i drži k'sebi.

Privukla je i ribolovce sa područja opštine Berkovići koji su nedavno formirali Sportsko-ribolovno društvo  „Dabar“ koje trenuto broji oko 50 članova.

Hidroelektrane na Trebišnjici  uz pomoć članova udruženja S:R:D „Dabar“  danas su u rijeku Bregavu ubacili oko 4000 Potočne pastrmke prosječne dužine od 10 do 14 cm čime je povećan broj  potočne pastrmke u toku  rijeke Bregave, koja predstavlja jednu od najvećih prirodnih ljepota opštine, izuzetno čiste i nezagadene vode.

Poribljavanje Bregave