Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Orden svetog Save

Orden svetog Save

El. pošta Štampa PDF
Povodom Preobraženja Gospodnjeg, krsne slave grada Trebinja i Sabornog hrama ,a na prijedlog Eparhije zahumsko-hercegovačke i primorske, Orden svetog Save, za ljubav prema crkvi i svakom čovjeku, dodijeljen je načelniku opštine Berkovići, Ranku Lučiću.

Nakon primanja ordena kojim ga je odlikovao Sinod Srpske pravoslavne crkve, Lučić je rekao da će ga ovo najviše priznanje dodatno podstaći da i dalje ide putevima najvećeg sprskog prosvetitelja, svetog Save.

- Za mene, kao vjernika, ovo priznanje znači mnogo. To je moj san, moja ideja, moja vječna želja. Međutim, smatram da sam malen i grešan i da nisam zaslužan za ovaj orden. Zahvaljujem mnogo vladiki Grigoriju, Svetom sinodu, Bogu, što je jednom malom i grešnom čeljadetu s Berkovića omogućio da nosi visoko odlikovanje i da ga time natjera da ide putem svetog Save - rekao je Lučić

Orden svetog Save
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas6193
mod_vvisit_counterJuce7868
mod_vvisit_counterOve nedelje14061
mod_vvisit_counterProšle nedelje58684
mod_vvisit_counterOvog mjeseca21240
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca292765
mod_vvisit_counterUkupno18889382