Naslovna Berkovići Društvo ДОМ ЗДРАВЉА ДОБИО НОВИ ХЕМАТОЛОШКИ АПАРАТ

ДОМ ЗДРАВЉА ДОБИО НОВИ ХЕМАТОЛОШКИ АПАРАТ

Словачка агенција за међународну развојну сарадњу Slovak Aid у сарадњи са Амбасадом Словачке у БиХ подржала је реализацију пројекта Општинске управе под називом: „Набавка хематолошког апарата“

Циљ пројекта је унапрјеђење здравствене заштите у општини Берковићи. Пројектим активностимa извршена је набавка хематолошког апарата за потребе ЈЗУ Дом здравља „Др Миленко Муратовић“ Берковићи. ЈЗУ Дом здравља „Др Миленко Муратовић“ Берковићи претходно је била опремљена са апаратом који је због застарјелости и кварова често правио проблеме особљу и пацијентима Дома здравља. Набавком хемтолошког апарата значајно су унапријеђени капацитети за пружање здавствене заштите, а између осталог,нови апарат пружa могућност анализе крвне слике узимајући узорке са пуном венском крви и капиларном крви.

Пројекат укупне вриједност од 7.800 евра заједнички су финансирали Словачка агенција за међународну развојну сарадњу Slovak Aid ( 5.115 евра ) и Општина Берковићи ( 2.685 евра ).

Стратегијом развоја општине Берковићи за период 2022 – 2028. година планирана је набавка нове и замјена постојеће медицинске опреме у ЈЗУ Дом здравља „Др Миленко Муратовић“ Берковићи ( Мјера 2.1.1. Унапрјеђење друштвене инфраструктуре ).

ДОМ ЗДРАВЉА ДОБИО НОВИ ХЕМАТОЛОШКИ АПАРАТ

mod_vvisit_counterOve nedelje20288