Naslovna Berkovići Društvo СЛОВАЧКА АГЕНЦИЈА ЗА МЕЂУНАРОДНУ РАЗВОЈНУ САРАДЊУ – SLOVAK AID ПОДРЖАВА УНАПЈЕЂЕЊЕ ЗДРАВСТВЕНЕ ЗАШТИТЕ У ОПШТИНИ БЕРКОВИЋИ

Словачка агенција за међународну развојну сарадњу Slovak Aid у сарадњи са Амбасадом Словачке у БиХ подржаће реализацију пројекта Општинске управе под називом: „Набавка хематолошког апарата“

slovak

Циљ пројекта је унапрјеђење здравствене заштите у општини Берковићи. Пројектим активностимa планирана је набавка хематолошког апарата за потребе ЈЗУ Дом здравља „Др Миленко Муратовић“ Берковићи. ЈЗУ Дом здравља „Др Миленко Муратовић“ Берковићи тренутно je опремљен са апаратом који због застарјелости и кварова често прави проблеме особљу и пацијентима Дома здравља. Набавка хемтолошког апарата значајно ће унаприједити капацитете за пружање здавствене заштите, а између осталог, пружиће могућност анализе крвне слике узимајући узорке са пуном венском крви и капиларном крви.

Пројекат укупне вриједност од 7.800 евра заједнички финансирају Словачка агенција за међународну развојну сарадњу Slovak Aid ( 5.115 евра ) и Општина Берковићи ( 2.685 евра ).

Стратегијом развоја општине Берковићи за период 2022 – 2028. година планирана је набавка нове и замјена постојеће медицинске опреме у ЈЗУ Дом здравља „Др Миленко Муратовић“ Берковићи ( Мјера 2.1.1. Унапрјеђење друштвене инфраструктуре ).

mod_vvisit_counterUkupno19509971