Naslovna Berkovići Društvo Пандемија многе окренула природи, сеоском туризиму и здравој храни

Пандемија многе окренула природи, сеоском туризиму и здравој храни

Пандемија вируса корона многе је окренула природи, сеоском туризиму и здравој храни.

Село Трусина - Фото: РТРС
Село ТрусинаФото: РТРС

Херцеговина је ризница аутентичног, очуваног насљеђа, нетакнуте природе и хране припремљене по вишевијековној традицији. Међутим, ови потенцијали нису искоришћени у потпуности.

На граници Берковића и Невеисња, сакрило се село Трусина, разгледница високе Херцеговине. Чист ваздух, изворска вода, здрава домаћа храна. Потенцијала за развој етно туризма свјесни су малобројни становнции овог краја.

Куљићи су покренули производњу сира шкрипавца и других специјалитета. Отворили су сирану и са богатом трпезом домаћих производа чекају прве госте.

Пандемија многе окренула природи, сеоском туризиму и здравој храни