Naslovna Berkovići Društvo ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ (ПЕТАК 08.05.2020. ГОДИНЕ)

Штаб за ванредне ситуације општине Берковићи одржао је данас шеснаести  састанак од почетка епидемиолошке ситуације  вируса COVID -19 (КОРОНА ВИРУС).

На састанку је констатовано да је епидемиолошка ситуација на подручју општине Берковићи стабилна. У локалној заједници нема потврђених случајева  заражених вирусом COVID – 19.

Untitled 3

Тренутно се 2 лица налазе под мјерама здравственог надзора – кућне изолације.

На састанку је одлучено да се забране и ограничења која се односе на рад појединих привредних субјеката усагласе са одлукама Републишког штаба за ванредне ситуације:
-од понедељка 11.05. дозвољава се рад угоститељских објеката у радном времену 7 до 19 часова уз обавезно поштовање мјера и упутстава Института за јавно здравство Републике Српске
-од понедељка 11.05. дозвољава се рад фризерских салона у радном времену 7 до 19 часова уз обавезно поштовање мјера и упутстава Института за јавно здравство Републике Српске
Такође Штаб за ванредне ситуације општине Берковићи је донио одлуку да укине забране које су везане за традиционално одржавање пијачног дана сваког понедељка у Берковићима уз обавезно поштовање мјера држања социјалне дистанце и ношења заштитне опреме.
Када је у питању рад  дјечијег вртића и спортске дворане у Берковићима Штаб за ванредне ситуације општине Берковићи донио је одлуку да задржи на снази забрану рада ових установа до даљњег.

Препоручује се становницима општине Берковићи да у наредном период што мање напуштају територију општине из разлога погоршане епидемиолошке ситуације у сусједним општинама, као и поштовање свих изречених мјера и датих препорука.