Naslovna Berkovići Društvo ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ (УТОРАК 14.04.2020. ГОДИНЕ)

Штаб за ванредне ситуације општине Берковићи одржао је данас дванаести  састанак од почетка епидемиолошке ситуације  вируса COVID -19 (КОРОНА ВИРУС).

На састанку је констатовано да је епидемиолошка ситуација на подручју општине Берковићи стабилна. У локалној заједници нема потврђених случајева  заражених вирусом COVID – 19.

Untitled 3

Тренутно се 2 лица налазе под мјерама здравственог надзора – кућне изолације и ради се о возачима.

Констатовано је да ће се у наредном периоду на територији општине појачати контрола поштовања изречених мјера.

Препоручује се становницима општине Берковићи да у наредном период што мање напуштају територију општине из разлога погоршане епидемиолошке ситуације у сусједним општинама.

Штаб за ванредне ситуације ће следећи састанак одржати у четвртак  16.04.2020. када ће се детаљније упознати јавност о мјерама које ће бити на снази током Васкршњих празника.