Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Niče još jedna hercegovačka crkva

Niče još jedna hercegovačka crkva

El. pošta Štampa PDF

IZ KANADE – ZA UBOSKO

      Tomislav i Marija Bukvić sa porodicom iz Toronta kumovi su zvona na crkvi Začeća svetog Jovana Krstitelja u ljubinjskom selu Ubosku, koje se prvi put oglasilo nad nevelikim Ubalačkim poljem u srijedu 17. aprila 2019.

ubosko

    Prije podizanja na zvonik, zvono i krst je osvještao paroh ljubinjski Saša Kojović, a svečanom činu prisustvovali su mještani Uboska, kao i sam darodavac Tomislav, koji je ujedno i većinski donator gradnje ove crkve.

   „Ubosko je moje rodno selo, a moja porodica i ja zvono smo darovali za pokoj duše mojim roditeljima i mom stricu i strini“,  rekao je Bukvić, ne skrivajući zadovoljstvo što u Hercegovini niče još jedna pravoslavna crkva.

Žarko Janjić

 

Niče još jedna hercegovačka crkva
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas13654
mod_vvisit_counterJuce9932
mod_vvisit_counterOve nedelje34602
mod_vvisit_counterProšle nedelje78714
mod_vvisit_counterOvog mjeseca268173
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca239121
mod_vvisit_counterUkupno11586688