Промоција збирке пјесама „Вјетрови су пробудили сјенке“, аутора Јована Братића

Дана 27.08.2022.године у сали парохијског дома, одржана је промоција збирке пјесама „Вјетрови су пробудили сјенке“, аутора Јована Братића.

Промоцију су организовали ЈУ „Народна библиотека Берковићи“ и СПКД „Просвјета“ ОО Берковићи.

Присутне је поздравио директор Народне библиотеке Раденко Којовић, рецензију и биографију читала су дјеца из секције СПКД „Просвјета“ Берковићи, пјесмом су нас поздравиле наше дивне дјевојке из фолклорне групе Берковићи, док су стихове говорили Горан Дука и Наташа Абрамовић.

DSCN8304

Јован Братић је, осим ове збирке пјесама, објавио још три: Олујна лета ( 2001 ), Крик шапата ( 2005 ) , Од побуне до покора ( 2008 ) и четврта, она коју смо промовисали Вјетрови су пробудили сјенке ( 2021 ), која је изашла у издању „Књижевне заједнице – Јован Дучић“. Пјесме су му објављиване у склопу многих часописа, зборника и књига а заступљен је и у антологији савремене српске лирике у источној Херцеговини Херцеговачки вијенац ( 2014. и 2020. ) аутор је неколико самосталних стрип албума са историјским темама: Невесињска пушка, Битка на Вучијем дол, Вожд Карађорђе, Краљевић Марк и најновије оставрење из ове области Понори зла. Члан је Удружења књижевника Републике Српске, Удружења стрип аутора и обожавалаца стрипа Републике Српске „Девета димензија“, као и члан Удружења стрипских умјетника Србије и редован сарадник стрип магазина Parabellum.

DSCN8311

Неке од његових пјесама компоновао је Горан Дука, па смо имали прилику да чујемо пјесме у његовој изведби „Јастук од сна“ и „Вољела је кишу“. За крај је Горан отпјевао и пјесму о нашим Берковићима и хвала му на томе.

Вече је протекло у пријатној атмосфери. Хвала свима који су присуствовали.

DSCN8271

DSCN8289