
Чланови Џудо клуба „Берковићи“ остварили су изузетан успјех на Првенству Републике Српске, које је одржано у суботу 24.01.2026. године у Бања Луци. Поводом овог успјеха тренер Никола Чабрило је изјавио:
"Као један од тренера Џудо клуба Берковићи, могу с поносом истаћи да смо на Првенству Републике Српске за узраст полетараца и полетарки остварили изузетан резултат. Ријеч је о једном од најзначајнијих такмичења у години. Нађа Ђурица је освојила златну медаљу и понијела титулу првака Републике Српске, док је Ања Чабрило освојила сребрну медаљу и постала вицешампион.

Ријеч је о двије искусне такмичарке које већ неколико година уназад остварују одличне резултате, како у Босни и Херцеговини, тако и на такмичењима у земљама региона. Овај успјех је потврда њиховог преданог рада, али и континуитета у раду нашег клуба.
Освајачице медаља већ наредног викенда очекује Првенство Босне и Херцеговине, гдје ћемо наступити с великим амбицијама и вјером у нове добре резултате.

Посебно желим истаћи одличну сарадњу са Општинском управом Берковићи, која континуирано пружа подршку нашем клубу, као и родитељима дјеце, којима се искрено захваљујемо на повјерењу, помоћи и подршци без које ови резултати не би били могући.
Наш план је да наставимо са континуираним и квалитетним радом, те да ове године на борилишта изведемо и млађе нараштаје који вриједно тренирају и припремају се за своја прва такмичења и прве медаље.
