
Берковићи, 25.05.2026. - Начелник општине Берковићи Бојан Самарџић, заједно са директором ЈП "Путеви Републике Српске", Мирославом Јанковићем и начелником општине Билећа, Миодрагом Парежанином обишао је радове на санацији дијела регионалне саобраћајнице Берковићи-Билећа у мјесту Бијељани. Радови се изводе на рехабилитацији дијела региналног пута у мјесту Бијељани у дужини од 4.2 километра.
Начелник Бојан Самарџић је овим поводом истакао: "Наставак радова на санацији ове саобраћајнице предстваља веома значајну вијест за нашу општину и све грађане који свакодневно користе ову дионицу.
Након прошлогодишње санације дијела пута према Стоцу, сада се ради додатних 4,2 километра према Билећи, и то на дијеловима који су били у веома лошем стању и годинама представљали проблем за безбједно одвијање саобраћаја.
Након дугог периода неоправдане запостављености, ова саобраћајница коначно добија пажњу коју заслужује.
Ријеч је о једној од најважнијих регионалних саобраћајница за општину Берковићи, како са аспекта свакодневног живота становништва, тако и у погледу привреде и повезаности са сусједним општинама.
Општина Берковићи је у првом кварталу 2025. године упутила иницијативу надлежним институцијама за наставак рехабилитације регионалне саобраћајнице Граница Републике Српске (До) – Берковићи – Кривача, након чега су услиједили разговори са надлежнима и конкретне активности на терену.
У складу са датим обећањима, очекујемо и наставак санације преосталог дијела саобраћајнице који пролази кроз општину Берковићи (дионица кроз Хатеље), али и убрзано рјешавање својеврсног „уског грла“ на дијелу саобраћајнице поред градилишта будуће ХЕ „Дабар“, који је тренутно макадамски и веома тешко проходан за све учеснике у саобраћају".
Укупна вриједност радова које финансира Јавно предузеће Путеви Републике Српске је око 900.000 КМ без ПДВ-а, а радове изводи предузеће „Невесиње путеви“.
Тренутно се завршавају радови на фази уградње изравнавајућег слоја, а почетком јуна планирана је уградња завршног слоја асфалта, када ће доћи и до обуставе саобраћаја, о чему ће учесници у саобраћају бити благовремено обавјештени.



