Opština Berkovici

Mreža u Gacku

El. pošta Štampa PDF

Koordiniranom akcijom policijskih službenika CJB Trebinje, u okviru akcije „Mreža“, 02.februara, u 07,00 časova, na magistralnom putu Nevesinje- Mostar, u mj.Bišina, zaustavljena su i kontrolisana dva putnička automobila marke “Golf“ kojima su  upravljala lica čiji su inicijali M.P., iz Gacka, i R.B., nastanjen u Gacku.

 

U automobilu kojim je upravljao R.B. nalazila su se i lica čiji su inicijali B.Đ. i D.P..

Lica su lišena slobode te su, od strane policijskih službenika, izvršeni pretresi automobila i  objekata, na području opštine Gacko.

 

Tokom pretresa, od strane policijskih službenika  pronađeno je  i, uz potvrdu, oduzeto:

-          iz  putničkog automobila marke „Golf“ čiji je vl. R.B., 14 pakovanja zelene biljne materije koja ima morfološke karakteristike opojne droge – skank, težine 14544,7 grama;

-          iz porodične kuće, selo Dobrelja, čiji je korisnik R.B.,  šest pakovanja zelene biljne materije koja ima morfološke karakteristike opojne droge –skank, težine 6209,85 grama, puška M-48, poluautomatska puška,  lovački karabin, cijevi sa mehanizmom za okidanje lovačke puške - brokerice;

-          iz kuće lica D.P.,  selo Dobrelja, puška M-48  i automatska puška.

Takođe je, uz potvrdu, oduzet i putnički automobil marke „Golf“ vl.R.B., u kome je  nađena opojna droga.

             Ukupna težina, pronađene i oduzete,  opojne droge iznosi:  20.754,55 grama.

 

             Zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivična djela Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga i  Nedozvoljana proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija, lica D.P., R.B., B.Đ. i M.P. su uz izvještaj predata na dalje zakonsko postupanje OT-u u Trebinju.

 

Mreža u Gacku
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas215
mod_vvisit_counterJuce8341
mod_vvisit_counterOve nedelje48206
mod_vvisit_counterProšle nedelje55867
mod_vvisit_counterOvog mjeseca74309
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca222467
mod_vvisit_counterUkupno11153703