Opština Berkovici

Naslovna Vijesti iz BiH Društvo Oružani obračun radikala u Bileći

Oružani obračun radikala u Bileći

El. pošta Štampa PDF

Mihajličin radikal Branko Aleksić potegao pištolj na „šešeljevca" Dražena Dunđera pred ulazom u Skupštinu opštine Bileća. Metak koji je ispalio Aleksić srećom nije pogodio Dunđera ili nekog prolaznika, već je završi u betonu

Član SRS RS Branko Aleksić i Šešeljev radikal Dražen Dunđer potukli su se pred ulazom u Skupštinu opštine Bileća. Aleksić je potegao i pištolj i pucao, ali je metak pogodio u beton ispred opštinskog parlamenta, a zatim se rikošetirao. Samo zahvaljujući pukoj sreći niko nije povređen!

Tuča, a potom i oružani obračun Aleksića i Dunđera dogodili su se na ulaznim vratima u zgradu SO Bileća. Aleksić je posle pucnjave sam otišao u policiju, gde je predao pištolj, za koji, da stvar bude još interesantnija, nema dozvolu. Iz CJB Trebinje Pressu je potvrđeno da se sukob između bivših stranačkih kolega dogodio juče ujutro oko 8.20 časova. Naš sagovornik iz policije objašnjava da je Aleksić izlazio iz zgrade skupštine i da je na vratima naleteo na Dunđera.

- Čim ga je video, Dunđer je počeo da „proziva" Aleksića zbog navodnih dugova koje je ostavio „Šešeljevim radikalima" pre nego je prešao u Mihajličin SRS.

- Došlo je do koškanja, a zatim i do pucnjave, u kojoj, na sreću, niko nije stradao - kaže naš sagovornik.

Tuča za pištolj

Dražen Dunđer tvrdi za Press RS da je Aleksić samo zahvaljujući svojim brzim refleksima izbegao tragediju.

- Čim je potegao pištolj, refleksno sam ga uhvatio za ruke i cev usmerio prema podu, pa je hitac koji je ispalio Aleksić pogodio beton - priča Dunđer.

On objašnjava da je slučajno naleteo na Aleksića i da je, s obzirom na to da je reč o čoveku koji je prilikom bega iz Šešeljevih radikala pokrao stranački novac, morao da ga pita kada će vratiti pare.

- Rekao sam mu da ne može našim parama da se vadi iz kredita i pravi Mihajličinu izdajničku stranku. Poručio sam mu da je žalosno što se prodao i što postoje Srbi kojima smeta Šešelj. Kada sam to izgovorio, on je krenuo prema meni. Zgrabio sam ga za ruke, ali se on otrgnuo i iza pojasa je izvadio pištolj - priča Dunđer.

Šešeljev radikal ističe da se nije uplašio, ali je da je pomislio da ne sme dopustiti Aleksiću da mu puca u glavu ili grudi, pa ga je ščepao za ruke i oborio ih.

- On je u tom trenutku ispalio hitac i metak je pogodio u beton. Borili smo se i otimali oko pištolja nekoliko minuta. Nisam mu dozvolio da podigne cev. Onda mi je rekao da ga pustim i da će izmiriti sve dugove prema stranci. Tada smo se mirno razišli - kaže Dunđer i dodaje da incident nije prijavio policiji, već da su to uradili skupštinari koji su videli sukob.

Bilećka policija je ispred zgrade pronašla čauru kalibra 7,65 milimetara, ali i rupu gde je metak udario. U policiji navode da će protiv Aleksića podneti izveštaj Okružnom tužilaštvu u Trebinju zbog krivičnog dela izazivanja opšte opasnosti. U svom iskazu u policiji Aleksić je naveo da ga je Dunđer na izlazu iz zgrade vređao zbog finansijskih problema u bivšoj stranci.

Rekao mi je da sam se prodao drugoj političkoj opciji, a onda je ustvrdio kako bi bio u stanju da mi zbog Šešelja ubije dete. Potom me je uhvatio za ruke, a ja sam se otrgnuo i, nesvesno, plašeći se za svoju bezbednost, potegao pištolj. Nisam imao nameru da mu ugrozim život, želeo sam da ga zastrašim. Pištolj nisam uperio prema njemu, ali on me je ipak uhvatio za ruke. U toj borbi pištolj je opalio u zemlju - ispričao je Aleksić u policiji.

Stari sukob

Sekretar SO Bileća Radomir Albijanić kaže da je s prozora kancelarije posmatrao incident.

- Koškali su se. Video sam da Aleksića u ruci drži pištolj i da je cev usmerena u zemlju. Obojica su nešto vikala, ali nisam ih razumeo. Sve se odigralo munjevito, pa sam rekao sekretarici da pozove komandira policije. U međuvremenu, njih dvojica su se razišla - priča Albijanić. Sukobi Aleksića i Dunđera traju pet meseci o počeli su kada su Šešeljevi radikali na vanrednim izborima za načelnika Bileće podržali kandidata SNSD-a Blaža Vujovića. Lider „šešeljevaca" Mirko Blagojević je zbog toga smenio Aleksića s mesta predsednika opštinskog odbora i na njegovo mesto postavio Dunđera. Aleksić i nekoliko istomišljenika odmah su prešli u SRS RS. Podsećamo, do sukoba radikala došlo je i pre pet meseci. Tada su braća Dunđer, Dražen i Milan, istukla bivšeg stranačkog kolegu Predraga Leru.   

 

 

Oružani obračun radikala u Bileći
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2645
mod_vvisit_counterJuce5939
mod_vvisit_counterOve nedelje21263
mod_vvisit_counterProšle nedelje52437
mod_vvisit_counterOvog mjeseca154897
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca193325
mod_vvisit_counterUkupno9986596