Naslovna Vijesti iz BiH Društvo PREDSJEDNIK SRBIJE DANAS U TREBINJU I LJUBINJU

PREDSJEDNIK SRBIJE DANAS U TREBINJU I LJUBINJU

Predsjednik Srbije Boris Tadić počinje danas dvodnevnu posjetu BiH tokom koje će obići Ljubinje, Trebinje i Mostar.

Predsjednik Tadić posjetiće danas manastir Tvrdoš i grad Trebinje u društvu premijera Republike Srpske Milorada Dodika i nekoliko ministara u Vladi Srpske, a domaćin ove posjete je Eparhija zahumsko-hercegovačka i primorska.

Njegovo preosveštenstvo vladika zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije potvrdio je da je posjeta manastiru Tvrdoš planirana od 17.00 do 18.00 časova.

Nakon posjete manastiru Tvrdoš, Tadića i Dodika će na platou između spomenika Dučiću i Njegošu u centru Trebinja dočekati načelnik opštine Dobroslav Ćuk, a građani će imati priliku da od 18.00 do 19.30 časova razgovaraju sa visokim zvaničnicima Srbije i RS.

Vladika Grigorije je rekao da će predsjednik Tadić, prije Trebinja, posjetiti opštinu Ljubinje gdje će boraviti od 16.00 do 16.30 časova.

"Predsjednik Srbije Boris Tadić dolazi u Ljubinje sa jednim ozbiljnim poslom, a to je da država Srbija ekonomski pomogne ovoj hercegovačkoj opštini, jednoj od najugroženijih u RS", rekao je vladika Grigorije.

U saopštenju iz Pres-službe predsjednika Srbije navodi se da će Tadić u Mostaru u utorak, 13. aprila otvoriti sajam privrede, prisustvovati potpisivanju sporazuma u oblasti turizma između Savjeta ministara BiH i Vlade Srbije i sastati se sa predstavnicima srpske zajednice u tom gradu.

PREDSJEDNIK SRBIJE DANAS U TREBINJU I LJUBINJU

mod_vvisit_counterProšlog mjeseca193325