Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport Trud mi se vraća na najljepši način

Trud mi se vraća na najljepši način

El. pošta Štampa PDF

Mladi berkovićki džudisti intezivno se pripremaju za nedeljni međunarodni turnir u Podgorici,na kome će,kako kažu, nastupiti sa petnaestak takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji.

 

            -Nakon veoma dobrih nastupa u Mostaru i Cetinju,normalno je da nam je turnir 22.novembra, u Sportskom centru Morača, velika inspiracija i  veliki izazov- kaže trener Džudo kluba Berkovići Jovo Samardžić, najavljujući da će se njegovi puleni u konkurencijama od kadetskog uzrasta pa naniže.

            Prošlogodišnja i ovogodišnja serija uspjeha na međunarodnim takmičenjima do te mjere je podigla interesovanje među mladim Berkovićanima i Berkovićankama da nam Samardžić kaže kako, nažalost, u klub nemože ni da primi sve dječake i djevojčice koji su zainteresovani da se bave ovim sportom.

            -Već imamo tridesetak solidnih takmičara.Ali, evo i dalje nemožemo da nađemo novac za kupovinu novih strunjača,pa sam se, u vezi s tim,obratio jednoj nevladinoj organizaciji za pomoć.još nemogu reći dali ćemo tu pomoć dobiti,mada se nadamo da hoćemo.Ono što pouzdanije znam jeste da imamo malo bolje uslove za rad i naši sportski rezultati bi bili još značajniji.Povrh toga na ovu“infrakstruturu“ ,ponavljam,nemožemo primiti sve koji bi željeli da treniraju,pa primamo samo one najkvalitetnije-objašnjava Samardžić, koji je, uprkos brojnim početnim teškoćama, za pet godina rada Džudo kluba Berkovići stvorio sportski kolektiv kome niko iz drugih sportova u ovom kraju nemože doći ni u približnu konkurenciju.Pozamaš dio tog kvalitetnog rada i klupskih uspjeha krije se u činjenici da je i sam trener Samardžić svojevremeno bio uspješan džudista u klubovima iz Mostara i Sarajeva i da je svoje znanje neštedimice prenio na mališane koje je počeo trenirati u Berkovićima, u okviru svog prvog trenerskog iskustva.

            -Nije mi žao ni truda, ni vremena, pošto mi se od strane takmičara uloženo vraća na najljepši mogući način – kaže, rezimirajući svoj petogodišnji trenerski rad , trener Džudo kluba Berkovići, koje uz sve ono društveno, ima i lično i porodično zadovoljstvo, pošto je njegova kćerka Aleksandra ubjedljivo najuspješniji član Berkovića i već četvrtu godinu nije doživljela nijedan poraz na takmičenjima i turnirima na kojim je nastupala.

 

Žarko Janjić

Trud mi se vraća na najljepši način
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2946
mod_vvisit_counterJuce5939
mod_vvisit_counterOve nedelje21564
mod_vvisit_counterProšle nedelje52437
mod_vvisit_counterOvog mjeseca155198
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca193325
mod_vvisit_counterUkupno9986897