Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport 18 takmičara 17 medalja

18 takmičara 17 medalja

El. pošta Štampa PDF

 U subotu 17.10.2009.godine u Mostaru je održan veliki međunarodni turnir u dzudou       pod nazivom "Kup Mostara".

        Na turniru je učestvovalo tridesetak klubova sa oko 600 takmičara iz nekoliko zemalja iz okruženja.  Dzudo klub "Berkovići" je na ovo takmičenje izveo svojih 18 takmičara koji su osvojili ukupno 17 medalja od kojih 7 zlatnih, 6 srebrenih i 4 brončane i tako napravili izvarendan Rezultat, možda čak i najbolji od osnivanja kluba.Ženska ekipa dzudo kluba "Berkovići" je proglašena najboljom ekipom turnira, za što je nagrađena pobjedničkim peharom.ane i tako napravili izvarendan Rezultat, možda čak i najbolji od osnivanja kluba.Ženska ekipa dzudo kluba "Berkovići" je proglašena najboljom ekipom turnira, za što je nagrađena pobjedničkim peharom.

Prva mjesta i Zlatne medalje osvojili su:

        -Aleksandra Samardžić u konkurenciji starijih pionirki u kategoriji do 52kg iu konkurenciji kadetkinja u kategoriji do 52kg.

        ĐURICA-Lazar u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 20 kg.

        ĐURICA-Igor u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 22kg.

        -Samardžić Anđela u konkurenciji mladjih pionirki u kategoriji do 28kg.

        -Milidragović Dejana u konkurenciji mladjih pionirki u kategoriji do 32kg.

        -Dobranić Dara u konkurenciji mladjih pionirki u kategoriji do 40 kilograma.

Druga mjesta i Srebrene medalje osvojili su:

        -Dobranić Milan u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 20 kg.

        -Dobranić Stevo u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 25kg.

        -Dobranić Marija poletarki u konkurenciji u kategoriji do 25kg.

        -Samardžić Anđela poletarki u konkurenciji u kategoriji do 28kg.

        -Samardžić Mihajlo u konkurenciji starijih pionira u kategoriji do 55kg.

        -Ilija Stanić u konkurenciji kadeta u kategoriji do 81kg.

Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su:

        -Samardžić Miloš u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 27kg.

        -Abramović Ognjen u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 38kg.

        -Dimitrije Samardžić u konkurenciji poletaraca u kategoriji do 25kg.

        -Brkić Ivana u konkurenciji mladjih pionirki u kategoriji do 36kg.

 

              Takmičarka dzudo kluba "Berkovići" Aleksandra Samardžić, zadivila je svojim briljantnim nastupom, kako publiku tako i istaknute stručnjake dzudo, pobjedivši sve svoje protivnice najefektnijim rezultatom u dvije uzrasne kategorije veće od uzrasta kome pripada.Ova mlada takmičarka ne zna za Poraz, au Poslednje tri godine nije izgubila niti jedan OIP u svojoj uzrasnoj kategoriji.

             Uspjesi mladih sportista Rezultat su, kako njihovog rada i talenta, tako i predanog rada njihovog trenera Jova Samardzića, koji nesebičnim zalaganjem svoja bogata sportska znanja prenosi na mlade sportiste kroz kvalitetan trenerski rad koji karakteriše motivacija, rad, red i disciplina.Ulažući ogromne napore uspio je od dzudo kluba "Berkovići" napraviti brend po kome postajemo prepoznatljivi kako u okruženju, tako i van granica naše države.

         Naša Opština pomaže rad kluba dzudo U skladu sa svojim mogućnostima.

Dragana Bjelica

18 takmičara 17 medalja
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2426
mod_vvisit_counterJuce6611
mod_vvisit_counterOve nedelje34748
mod_vvisit_counterProšle nedelje56428
mod_vvisit_counterOvog mjeseca91176
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca201347
mod_vvisit_counterUkupno10343033