Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport Od posuđenih strunjača do državnog vrha

Od posuđenih strunjača do državnog vrha

El. pošta Štampa PDF

Već petu godinu,Džudo klub Berkovići jedini je aktivni klub u ovoj istočnohercegovačkoj opštini,a proradio je,prije svega,zahvaljaujući entuzijazmu policajca i bivšeg uspješnog džudiste Jove Samardžića.

 

Kao i na svakom početku bilo je teško- podsjeća danas Samardžić.

 

Nismo imali ni osnovna sredstva za rad-strunjače i kimona.Na samom startu Džudo klub Leotar iz Trebinja posudio nam je nekoliko strunjača, da se poslužimo dok svoje ne nabavimo.Srećom zahvaljujući na razmjevanju na koje smo naišli u opštini Berkovići, prilično brzo smo nabavili nove strunjače.Upisali smo u klub 30 djevojčica i dječaka koji su kasnije postali takmičari i osvajači mnogobrojnih medalja i priznanja na raznim turnirima i zvaničnim prvenstvima kako Republike Srpske tako i Bosne i Hercegovine.Postigli smo više nego što se u početku moglo očekivati.

 

Samardžić je bio uspješan takmičar prvo Džudo kluba Bosna iz sarajeva, potom Hercegovca iz Mostara.Nosilac je crnog pojasa treći dan u ovom sportu.A ovo mu je prvo trenersko iskustvo.Oprobao se i u tom, dodaje skromno,zasad ide dobro,a vidjećemo kako će biti dalje.

Najistaknutiji klupski rezultati su vezani isključio za njegovu 12-godišnju kćerku Aleksandru Samardžić, koja je prošlogodišnja četverostruka prvakinja Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.

Bori se, ističe s ponosom njen otac, u uzrasnoj kategoriji mlađih pionirki, a postala je prvakinja države za starije pionirke,kadetke i juniorke,što nisam čuo da je neki sportista postigao do sada u Bosni i Hercegovini....Možda jeste ,ne tvrdim da nije, ali ja za tako nešto nisam čuo.

S oduševljenjem je dočekao dovršetak nove sportske sale u Berkovićima , koji je na svoj način označio kraj mnogih njegovih trenerskih i organizatorskih muka,pa zato ističe:

            -Sportsku salu doživljavamo kao uslov opstanka Džudo kluba Berkovići.Mi smo ranije imali neka alternativna i privremena rješenja.Trenirali smo katkad faktički po privatnim kućama u berkovićkom naselju.Međutim u današnjoj konstelaciji snaga u džudu  to bi jako kratko trajalo, dovelo bi neumitno do gašenja kluba.Međutim, izgradnjom ove sportske sale dobili smo ne  idealne, ali sasvim solidne uslove za rad.Uz određene pripreme na drugim mjestima, sa sportistima drugih nivoa i profila,možemo praviti rezultate koji će, ako Bog da, ubrzo biti na međunarodnom planu u pojedinačnoj konkurenciji- rekao je Jovo Samardžić, dodajući da u prvom redu misli na Aleksandru, ali i još ponekog jer u klubu ima i drugih prilično uspješnih mladih takmičara.

 

Pripremio Žarko Janjić.

Od posuđenih strunjača do državnog vrha
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2635
mod_vvisit_counterJuce5939
mod_vvisit_counterOve nedelje21253
mod_vvisit_counterProšle nedelje52437
mod_vvisit_counterOvog mjeseca154887
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca193325
mod_vvisit_counterUkupno9986586