Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport „КУП БЕРКОВИЋИ 2019“

„КУП БЕРКОВИЋИ 2019“

El. pošta Štampa PDF

У суботу 30.03.2019 године у Берковићима је одржан 8.међународни традиционални турнир у џудоу под називом „КУП БЕРКОВИЋИ 2019“.На овоме турниру је учествовало преко 300 такмичара и 29 клубова из Босне и Херцеговине и Црне Горе.

Такмичари Џудо клуба „Берковићи“су остварили запажен резултат освојивши укупно 11 медаља од  од којих 6 златних , 3 сребрене и 2 бронзане.

IMG 5713

Прва мјеста и златне медаље освојили су : Кристина Лучић, Јелена Бјелица, Милан Којовић, Милан Добранић, Милан Ђурица и Димитрије Комар.

Друга мјеста и сребрене медаље освојили су : Маја Рудан, Ивана Гордић и Јован Ђурица, док су трећа мјеста и бронзане медаље освојили: Софија Илић, Rudan Ljubiša и Огњен Ђурица.

IMG 5714У укупном пласману за најбољу екипу проглашена је екипа Академик из Никшића, док је друго мјесто проглашена екипа Херцеговца из Мостара, а треће мјесто је припало Џудо клубу Црногорац из Цетиња.

Џудо клуб Берковићи као организатор је био ван конкуренције.

Турнир је протекао у најбољем реду , а Џудо клуб Берковићи још једном показао своје врхунске организационе способности , а када се узму у обзир и врхунски остварени спосртски резултати, овај спортски колектив се сврстава у најбоље организоване спортске колективе у БиХ.