Naslovna Berkovići Sport Prijem kod Načelnika za najbolje Džudiste

Prijem kod Načelnika za najbolje Džudiste

Načelnik opštine Berkovići Nenad Abramović organizovao  je svečani prijem za najbolje berkovićke džudiste i njihovog trenera Jovu Samardžića.

Na prijemu kod načelnika bili su učesnici Balkanskog prvensta u Džudou Marija Šukić,Jelena Bjelica i Milan Đurica.

IMG 4594

Marija Šukić je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju i tako postala šampion Balkana i ostvarila najbolji uspjeh u karijeri , a klubu donijela još jednu veliku šampionsku titulu.Zlatne medalje se domogla tako što je u prvom kolu savladala takmičarku iz Makedonije, zatim prvakinju Grčke, a u polufinalu prvakinju Rumunije.U finalnom meču se sastala sa takmičarkom iz Makedonije gdje je bila vrlo ubjedljiva, savladavši je sa najvećim mogućim rezultatom.

IMG 4604

Preostalih dvoje takmičara se nisu uspjeli domoći medalje, ali treba napomenuti da je Jelena Bjelica 2017. godine na ovom takmičenju osvojila treće mjesto i bronzanu medalju.

IMG 4602

Milan Đurica je takođe na ovome takmičenju pokazao zavidan nivo znanja , ali i veoma jaku konkurenciju pa se ovaj put nije uspio domoći medalje.

Džudistima su uručene diplome opštine Berkovići kao i skromne novčane nagrade sa žaeljom da sledeće sezone ostvare još bolje rezultate u narednim takmičenjima.

IMG 4600

IMG 4605