Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport 7. Međunarodni džudo turnir „Kup Berkovići 2018”

7. Međunarodni džudo turnir „Kup Berkovići 2018”

El. pošta Štampa PDF

Dana 29.04.2018. godine u Sportskoj dvorani u Berkovićima je organizovan 7. Međunarodni džudo turnir „Kup Berkovići 2018”.Na ovome tradicionalnom turniru učestvovalo je oko 300 džudista iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore sa 28 klubova.

Džudo klub Berkovići je nastupio sa svojih 22 takmičara koji su ostvarili izuzetan uspjeh osvojivši ukupno 18 medalja od kojih 8 zlatnih,3 srebrene i 7 bronzanih medalja.

IMG 3749

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su : Milan Kojović,Milan Dobranić,Milan Đurica,Miloš Samardžić,Ivana Gordić,Jelena Bjelica i Marija Šukić.

Druga mjesta i srebrene medalje osvojili su :Ivana Džombeta,Kristina Lučić i Nikola Gordić.

Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su : Jovan Šakota,Ognjen Đurica,Ivan Mihić,Miloje Ilić,Nemanja Đerić,Jevto Grahovac i Dimitrije Komar.

U ukupnom plasmanu po klubovima za najbolju ekipu turnira proglašen je Džudo klub „Hercegovac” iz Mostara,drugo mjesto je zauzeo Džudo klub „Borsa” iz Mostara ,dok je treće mjesto zauzeo Džudo klub „Famos” iz Istočnog Sarajeva.

Pri odabiru najboljih ekipa Džudo klub „Berkovići” je bio,kao organizator,van konkurencije zbog poštovanja fer pleja.