Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport OVO JE JEDAN OD NAJVEĆIH REZULTATA U MOJOJ KARIJERI

OVO JE JEDAN OD NAJVEĆIH REZULTATA U MOJOJ KARIJERI

El. pošta Štampa PDF

Dvadesetogodišnja članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva do najvećeg uspjeha u karijeri stigla je u kategoriji do 70 kg pobjedama u četiri meča, nad predstavnicama Italije (Alice  Bellandi), Njemačke (Sarah Maekelburg), Kosova (Loriane Kuka) i Brazila (Santana Ellen), dok je u finalnom meču zaustavljena od još jedne Njemice -  Giovanne Scoccumario.

 

Samardžićeva je danas novinarima u Sarajevu nakon velikog uspjeha kazala da je srebrena medalja sa SP-a sigurno jedan od najvećih rezultata u njenoj dosadašnjoj karijeri, ako ne i najveći.

- U finalu sam izgubila u jako tijesnom meču, u kojem sam i povela ali sam napravila jednu manju grešku i izgubila šansu da osvojim zlato. Zadovoljna sam jer je moja kategorija jedna od najmasovnijih na prvenstvu. Judom se bavim od sedme godine i odmah sam se zaljubila u taj sport - rekla je Samardžić.

Njen trener i predsjednik Judo saveza BiH Branislav Crnogorac govorio je o njenom velikom podvigu, posebno naglasivši izuzetno jaku konkurenciju.

- To je prva njena svjetska medalja. Ona spada u kategoriju najboljih bh. sportašica u individalnoj kategoriji ikada. Na ovom prvenstvu mnoge zemlje iz okruženja su ostale bez medalje. Ponos je sporta u BiH, a i u narednom periodu očekujemo velike rezultate. Ja sam najavio da bi ova sezona za judo mogla biti i najplodnija - kategoračan je Crnogorac.

Generalni sekretar JSBiH i jedan od trenera ženskog judo tima Arijana Jaha navodi da je ponosna na rezultat Aleksandre Samardžić.

- Ona je dala maksimum, bila fokusirana na svaku borbu. Ove godine izlazi iz juniorske konkurencije tako da ova velika medalja ostaje za historiju - rekla je Jaha.  

Najperspektivnija bh. sportašica vlasnica je deset evropskih medalja u različitim starosnim kategorijama, kao i srebrene olimpijske medalje U18, a kolekciji ovih medalja ovog puta dodala je i svjetsko srebro.

FENA

OVO JE JEDAN OD NAJVEĆIH REZULTATA U MOJOJ KARIJERI
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas3064
mod_vvisit_counterJuce8208
mod_vvisit_counterOve nedelje56414
mod_vvisit_counterProšle nedelje49610
mod_vvisit_counterOvog mjeseca113506
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca232720
mod_vvisit_counterUkupno7515210