Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport Vikend u znaku sestara Samardžić

Vikend u znaku sestara Samardžić

El. pošta Štampa PDF

Vikend u znaku sestara Samardžić. :) Jučer je Aleksandra Samardžić na Grand Slam turniru u Baku osvojila bronzanu medalju i novih 500 bodova, što ce je popeti medju 20 najboljih na Svjetskoj ranking listi.  Ovog vikenda u Zagrebu je odrzan i Evropski kup U18 na kojem je iz BiH jedino Anđela Samardžić osvojila medalju. U konkurenciji preko 50 takmicarki Ađjela je zabilježila pet pobjeda i jedan poraz u kategoriji do 63kg i osvojila treće mjesto.

ff

Uz nastup Aleksandre na ovom natjecanju treba naglasiti da je naša predstavnica jedna od najmlađih učesnica ovoga prestižnog natjecanja i da joj je ovo druga medalja s takmičenja ovog nivoa. Osvajanjem trećeg mjesta Aleksandri Samardžić je donijelo novih 500 bodova za svjetsku Ranking listu. 


Aleksandra je u borbi za treće mjesto bila uspješnija od predstavnice  Azerbejdžana Mirzazade Valide, koju je porazila s maksimalnim rezultatom od 10:0 (ippon).

Samardžić i njenom treneru, selektoru prof. dr
 Branislavu Crnogorcu na samom početku takmičenja čestitao je predsjednik IJF Marius Vizer.


fff

Selektor Crnogorac ponosan je na uspjehe njegovih izabranika.


- Ovo je još jedan u nizu velikih uspjeha u ovoj kalendarskoj godini. 
Bitno je da se niska uspjeha nastavlja te da se ova nit izvanrednih nastupa ne prekida. Imamo veoma mlad tim, možda i najmlađi koji nastupa na ovim prestižnim svjetskim natjecanjima. Oni su pokazali kako se dostojno i dostojanstveno treba boriti i braniti boje svoje domovine - kazao je Crnogorac.

Vikend u znaku sestara Samardžić
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas1879
mod_vvisit_counterJuce4370
mod_vvisit_counterOve nedelje1879
mod_vvisit_counterProšle nedelje26376
mod_vvisit_counterOvog mjeseca169584
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca221995
mod_vvisit_counterUkupno6479733