Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Sport Berkovićki džudisti nižu uspjehe

Berkovićki džudisti nižu uspjehe

El. pošta Štampa PDF

U organizaciji Džudo kluba "KOGA" iz Podgorice ,održan je međunarodni džudo turnir na kome je učestvovao Džudo klub Berkovići sa svojih 13 takmičara ,koji su ostvarili izuzetno dobar rezultat osvojivši ukupno 10 medalja,od koji 5 zlatnih,4 srebrene i jednu bronzanu medalju.

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su:Matija Dobranić,Milan Đurica,Jelena Bjelica,Marija Dobranić i Kristina Šakota.

Draga mjesta i srebrene medalje osvojili su:Ognjen Đurica,Andrijana Domazet i Milan Dobranić koji je osvojio 2 srebrene medalje.

Treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je Gordana Ilić.

Na ovom turniru Jelena Bjelica proglašena je za najuspešniju mlađu pionirku i zato je dobila pobjednički pehar.

Istog dana u Tel Avivu u Izraelu održano je Evropsko prvenstvo za seniore do 23 godine na kome je Aleksandra Samardžić ostvarila izuzetan rezultat osvojivši 3 mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 70.kg