Opština Berkovici

Sport

Zapažen uspjeh džudista

El. pošta Štampa PDF

U organizaciji Džudo kluba "Željezničar" u Sarajevu je održan Međunarodni džudo turnir "Vinko Šamarlić" na kome je učestvovalo oko 600 takmičara iz nekoliko zemalja iz okruženja.Na ovom turniru učestvovao je i džudo klub Berkovići sa svojih 7 takmičara koji su ostvarili zapažen rezultat osvojivši, u izuzetno teškoj konkurenciji ukupno 4 medalje od kojih 1 zlatnu i 3 bronzane.

Opširnije...

„КУП БЕРКОВИЋИ 2019“

У суботу 30.03.2019 године у Берковићима је одржан 8.међународни традиционални турнир у џудоу под називом „КУП БЕРКОВИЋИ 2019“.На овоме турниру је учествовало преко 300 такмичара и 29 клубова из Босне и Херцеговине и Црне Горе.

Такмичари Џудо клуба „Берковићи“су остварили запажен резултат освојивши укупно 11 медаља од  од којих 6 златних , 3 сребрене и 2 бронзане.

Izuzetan nastup bivših članova Džudo kluba Berkovići na prvenstvu Balkana.

Na Balkanskom prvenstvu koje je održano 30 i 31.03.2019 .godine u Tirani članovi Reprezentacije BiH ,a bivši članovi Džudo kluba Berkovići ostvarili  su veoma dobar rezultat osvojivši dva prva i jedno drugo mjesto.Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su Aleksandra Samardžić i Igor Đurica i tako postali šampioni Balkana, dok je vicešampionka postala Anđela Samardžić koja je na ovom prvenstvu osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju.

Plasman džudista na Evropsko i Balkansko prvenstvo

Protelkog vikenda u Bihaću u organizaciji Džudo kluba "Una" Bihać , održano je Prevenstvo Bosne i Hercegovine u džudou za uzrasne kategorije kadeti i kadetkinje i mlađi pioniri i mlađe pionirke.Na ovom prvenstvu nastupio je Džudo klub Berkovići sa svojih četiri takmičara koji su prethodno na prvenstvu Republike Srpske osvojili plasman na državno prvenstvo i ostvarili su izuzetan uspjeh osvojivši  četiri medalje, dvije zlatne,jednu srebrenu i jednu bronzanu medalju.

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili Marija Šukić i Milan Dobranić.

Dobro jutro Hercegovino -Džudo klub Berkovići

Na nedavno održanom Prvenstvu Republike Srpske, Džudo klub “Berkovići” ostvario je izuzetan rezultat, jedan od najboljih od osnivanja kluba. Tri zlatne medalje u klub su donijeli Jelena Bjelica, Marija Šukić i Milan Dobranić, te stekli naslov prvaka Republike Srpske, a time i plasman na Prvenstvo BiH koje će se održati u Bihaću u subotu, 23.03.2019. godine. Ovi uspješni mladi ljudi zajedno sa trenerom Jovom Samardžićem bili su gosti u studiu Herceg televizije u Trebinju.