ОПШТИНА БЕРКОВИЋИ И ЈУ "БЕРКОВИЋИ -СПОРТ"  ОРГАНИЗУЈУ

ПОЧЕТАК ТУРНИРА 27.06.2019 год У 21 САТ

Opširnije...

Učenici OŠ Njegoš Berkovići uspješni na Malim olimpijskim igrama

U Istočnom Sarajevu održano je Republičko takmičenje u džudou za djecu iz škola u kojima se provodi projekat “Džudo u škole “.

Na takmičenju je učestvovalo 200 učenika iz Trebinja, Banja Luke, Prijedora, Zvornika, Bijeljine, Berkovića i Istočnog Sarajeva.Projekat "Džudo u škole" provodi se tri mjeseca, a na takmičenju su učestvovale škole iz Republike Srpske u kojima se provodi ovaj projekat Svjetske džudo federacije.

Aleksandra i Anđela Samardžić o Evropskom Judo kupu

Proteklih dana BiH bila je domaćin Evropskog judo kupa. Boje naše zemlje branila su 32 takmičara. Gošće Sportskog bloka Federalne televizije bile su osvajačice medalja sestre Aleksandra i Anđela Samardžić.

Titula prvakinje Republike Srpske berkovićkoj džudistkinji

Dana 20.04.2019.godine u Trebinju u organizaciji Džudo kluba "Leotar"  odžano je prvenstvo Republike Srpske  u džudou za starije pionire i pionirke i juniore i juniorke.Na prvenstvu Republike Srpske nastupio je i Džudo klub Berkovići sa svojih deset takmičara koji su ostvarili odličan rezultat osvojivši ukupno 5 medalja, od kojih 1 zlatnu, jednu srebrenu i 3 bronzane medalje.

Prvo mjesto,zlatnu medalju i titulu prvakinje Republike Srpske  osvojila je Marija Šukić.Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je Jelena Bjelica,dok su treća mjesta i srebrene medalje osvojili  Ivana Gordić,Ivan Mihić i Milan Dobranić.

Zapažen uspjeh džudista

U organizaciji Džudo kluba "Željezničar" u Sarajevu je održan Međunarodni džudo turnir "Vinko Šamarlić" na kome je učestvovalo oko 600 takmičara iz nekoliko zemalja iz okruženja.Na ovom turniru učestvovao je i džudo klub Berkovići sa svojih 7 takmičara koji su ostvarili zapažen rezultat osvojivši, u izuzetno teškoj konkurenciji ukupno 4 medalje od kojih 1 zlatnu i 3 bronzane.