Naslovna Berkovići Privreda Predstavljen Pravilnik o podsticajima u poljoprivredi za 2019. godinu

Predstavljen Pravilnik o podsticajima u poljoprivredi za 2019. godinu

Poljoprivrednim proizvođačima sa područja opštine Berkovići  predstavljen je novi Pravilnik o uslovima i načinu ostvarivanja podsticaja u poljoprivredi za 2019. godinu.

Rukovodilac resora za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi, Borislav Milivojević, rekao je da nema mnogo novina u odnosu na prošlu godinu. Međutim, da bi ostvarili pravo na podsticaj u 2019. godini, poljoprivredni proizvođači su obavezni da podnesu poresku prijavu za 2018. godinu.

Untitled 2

Nekomercijalna gazdinstva plaćaju samo zdravstveno osiguranje, od čega penzioneri plaćaju 1% od isplaćene penzije, zaposleni 1% posto od bruto plate. Kada su u pitanju komercijalna gazdinstva, čisti poljoprivredni proizvođači plaćaju i zdravstveno i penzijsko osiguranje u visini od oko 122 KM, penzioneri plaćaju 2% od isplaćene penzije a zaposleni 2% od bruto plate“, istakao je Milivojević.

Untitled 3

Untitled 4