Naslovna Berkovići Privreda Agrarni fond: Naredne godine obezbjeđen plasman proizvoda sa Berkovića

Agrarni fond: Naredne godine obezbjeđen plasman proizvoda sa Berkovića

Agrarni fond Grada Trebinja  naredne godine obezbijediće tržište za poljoprivredne proizvode sa područja Berkovića. Na današnjem sastanku sa zainteresovanim poljoprivrednicima, naredne godine povrće , voće i sir domaćih proizvođača biće plasirano u tržnim centrima, restoranima i piljarama u Trebinju.

IMG 5479

Kako je rekao Veselin Dutina, direktor Agrarnog fonda, plan je da ovaj fond naredne godine otkupi oko 100 tona povrća i voća.

IMG 5482„U ovoj godini već smo od domaćih proizvođača otkupili oko 30 tona poljoprivrednih proizvoda, a još 20 tona biće otkupljeno od onih proizvođača sa kojima smo sklopili ugovore. Pretežno je otkupljen krompir, ali zbog nedostatka ovog povrća na teritoriji Trebinja, jedan dio smo obezbijedili sa područja Nevesinja“, kazao je Dutina.

IMG 5483

On je ponovio da je cilj da se u Trebinju prodaju poljoprivredni proizvodi sa ovog područja, a ne da se oni uvoze.

IMG 5485

Agrarni fond: Naredne godine obezbjeđen plasman proizvoda sa Berkovića