Naslovna Berkovići Privreda Рјешење о еколошкој дозволи за далековод Берковићи-Јама Удбина

Рјешење о еколошкој дозволи за далековод Берковићи-Јама Удбина

РЕПУБЛИКА СРПСКА

ОПШТИНА БЕРКОВИЋИ

Општинска управа

Број: 03/4-36-6/16

Датум:04.04.2016.год.

На основу чл. 90 Закона о заштити животне средине ("Службени гласник Републике Српска", број 71/12)општнска управа

О Б А В Ј Е Ш Т А В А

заинтересовану јавност да је по захтјеву инвеститора „Хидроелектрана Дабар“ д.о.о. Требиње, кога заступа директор Радивоје Братић за издавање еколошке дозволе дана 04.04.2016.године донијела рјешење о еколошкој дозволи за  изградњу далековода 10(20) KV Берковићи-Јама Удбина са пратећим трафостаницама, на подручју општине Берковићи.

Рјешење о еколошкој дозволи садржи обавезе заштите животне средине те

мјере ублажавања негативних утицаја на животну средину и мониторинг емисија, током рада и престанка рада постројења, у складу са достављеном документацијом за издавање еколошке дозволе, а посебно:

- Мјере за заштиту становништва,

-Мјере за заштиту флоре и фауне,

- Мјере за заштиту од електромагнетног зрачења,

- Мјере за спречавање и смањење чврстог отпада,

- Мјере спречавања емисија у ваздух,

- Мјере за аштиту од буке,

- Мјере спречавања емисија у воду,

- Мјере за заштиту земљишта,

- Мјере одржавања уљних јама,

- Мониторинг  загађујућих материја.

У току поступка издавања еколошке дозволе, у складу с одредбом члана 85. Закона о заштити животне средине општинска управа општине Берковићи је путем огласне плоче обавјестила заинтересовану јавност о садржају поднешеног захтјева и у трајању од 30 дана ставила на бесплатан увид захтјев за издавање еколошке дозволе са приложеном документацијом.

У Законом одређеном року а ни до дана одлучивања није било примједби заинтересоване јавности на поднешени захтјев и документацију.

У закључку Доказа урађених од овлаштене институције („В&З - ЗАШТИТА“ д.о.о. Бања Лука) констатовано је да се уз поштовање предложених мјера заштите, угрожавање квалитета и квантитета животне средине може свести на дозвољену мјеру, тј. предвиђеним радом неће се угрозити квалитет животне средине, становништво, природна добра у ближој и даљој околини локације предметног објекта.

Цијенећи да су докази израђени у складу са одредбама члана 85. Закона о заштити животне средине, као и чињеницу да у законском року није било примједби јавности, Општинска управа је на основу члана 90. Закона о заштити животне средине одлучила као у диспозитиву рјешења.

ПРЛОГ:Еколошка дозвола број: 03/4-36-6/16 од 04.04.2016.године

Начелник општинске управе