Naslovna Berkovići Privreda Prihvaćena inicijativa za kredit za vjetropark Hrgud

Prihvaćena inicijativa za kredit za vjetropark Hrgud

Savjet ministara BiH prihvatio je danas Inicijativu Ministarstva finansija i trezora BiH i odredio delegaciju za vođenje pregovora radi zaključivanja Sporazuma o zajmu i projektu između KFV razvojne banke iz Frankfurta na Majni i BiH vrijednosti 60 miliona evra za Vjetropark Hrgud u opštini Berkovići.

Iz Savjeta ministara BiH saopšteno je da će Vjetropark Hrgud imati 16 vjetroturbina s godišnjom proizvodnjom od 126 gigavatčasova električne energije. Rok otplate kredita je 15 godina, s grejs periodom od četiri godine, a biće alociran na Republiku Srpsku.

Srna

Prihvaćena inicijativa za kredit za vjetropark Hrgud