Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Ostalo Rijeka Opačica preplavila put

Rijeka Opačica preplavila put

El. pošta Štampa PDF

Obilne količine kiše koje padaju u Hercegovini  prouzrokovale su nagli porast  nivoa vode.Rijeka Opačica koja teče kroz Dabarsko Polje poplavila je veliki dio oranica i put za Strupiće.Nivo vode se naglo povećao i preplavio više od 100 metara lokalnog puta.Saobraćaj se za sada odvija veoma otežano i samo rijetki se usuđuju da krenu kroz duboku vodu.

Danas se očekuje još veći nivo vode ,dok pristignu vode iz Nevesinja i okolnih brda ,koje se ulijevaju  u Opačicu.Za sada nema ugroženih stambenih objekata,osim jedne kuće u Blacima gdje se voda primakla do samog objekta.

 

Količina padavina u posljednja 24 časa na području Hercegovine iznosi u Berkovićima 47 litara po metru kubnom ,Trebinju 42,7, Bileći 49,8, Nevesinju 43,5, Gacku 38,6 i Čemernu 40,2 litara po metru kubnom.

Rijeka Opačica preplavila put
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas369
mod_vvisit_counterJuce2395
mod_vvisit_counterOve nedelje5936
mod_vvisit_counterProšle nedelje15597
mod_vvisit_counterOvog mjeseca73497
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca83529
mod_vvisit_counterUkupno6955105