Naslovna Berkovići Hronika Uhapšeni migranti u Berkovićima

Uhapšeni migranti u Berkovićima

Policijska stanica Berkovići je juče, 01. oktobra 2018. godine u mjestu Prevorac, opština Berkovići, pronašla 15 ilegalnih migranata za koje je utvrđeno da je 13 iz Sirije, jedan iz Pakistana i jedan iz Palestine.

Policijski službenici su došli do operativnih saznanja da se pored lokalnog puta, u mjestu Prevorac nalazi parkiran bijeli kombi. Dolaskom na lice mjesta zatekli su 15 ilegalnih migranata za koje postoje osnovi sumnje da su ilegalno prešli granicu sa susjednom državom.

O događaju je obavješteno Tužilaštvo BiH koje je naložilo da se preduzmu sve mjere i radnje s ciljem identifikovanja vozača vozila i rasvjetljavanja krivičnog djela „Krijumčarenje lica“.

Uhapšeni migranti u Berkovićima