Naslovna Berkovići Hronika Ukrali bakar vrijedan 17.500 KM

Ukrali bakar vrijedan 17.500 KM

Policija u Berkovićima dostavila je Okružnom tužilaštvu u Trebinju izveštaj protiv Almira Šetke /24/, Rahmana Begluka /27/ i Safeta Kadrića /42/ iz Mostara koji su osumnjičeni za krađu bakra.

Iz Centra javne bezbjednost /CJB/ Trebinje saopšteno je da su osumnjičeni u napuštenom rudniku u selu Dabrica, opština Berkovići, demontirali transformator i ukrali bakarne namotaje, čime su nanijeli štetu opštini Berkovići i vlasniku transformatora od 17.500 KM.

Ukradeni bakar je, najvjerovatnije, bio namijenjen prodaji na crnom tržištu.

Izvještaj je podnesen i protiv Salka Salkića zbog sumnje da je 9. oktobra otuđio kosilicu-trimer, vlasništvo mještana Dabrice, a zatim prijavio da je drugo lice izvršilo krađu.

Nezavisne novine

Ukrali bakar vrijedan 17.500 KM