Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Ministar Kasipović i Načelnik Lučić presjekli vrpcu

Ministar Kasipović i Načelnik Lučić presjekli vrpcu

El. pošta Štampa PDF

BERKOVIĆI- Ministar Prosvjete i kulture  RS Anton Kasipović svečano  je otvorio  novoizgrađeni dječiji  vrtić „ Sveta novomučenica Milica –dete“ u Berkovićima.Sredstva za izgradnju ustanove ovog tipa odobrila je Vlada RS  iz razvojnog programa u iznosu od 151.000 KM, a iznos od 16.000 KM obezbjedila je opština i infrakstuturu. Najmlađa opština istočne Hercegovine Berkovići dobila je dječiji vrtić, prvi na području ove opštine kapaciteta četrdesetero djece .

 

-Ovo je izuzetan dan, kako za vas tako i za nas .Daj bože da bude ovakvih dana sve više u Republici Srpskoj i da vrtić bude tjesan- rekao je Ministar Kasipović prilikom otvaranja vrtića i dodao da sve postane besmisleno kada napravite škole, uredite kabinete,osposobite nastavnike  i čujete da je u takvoj jednoj školi manje djece nego prošle godine.

 

Želimo da ovaj vrtić bude tjesan pa da gradimo novi.Graditi je uvjek lakše nego rađati i podizati djecu. „Vlada Republike Srpske nemože pomoći da rađa.To je vaš posao, a naš je da pravimo vrtiće i škole“ - istakao je Kasipović u Berkovićima

Ministar Kasipović je prenio pozdrave Predsjednika Vlade Milorada Dodika koji je sa puno pažnje pratio sve razvojne programe,a posebno ovaj u Berkovićima.

 

Ponosni smo što smo prepoznali i kandidovali projekat vrtića kod Vlade Rs i komisija je prepoznala taj vrtić kao jednu potrebu Berkovića.Naši potencijali su oko 100 djece koja bi mogla da idu u vrtić.Vrtić je na dobrovoljnoj bazi-rekao je Načelnik Ranko Lučić.

Lučić je istakao da je važno što je ustanova sagrađena na radost svih roditelja koji su željno iščekivali realizaciju ovog projekta.Ustanova će djeci iz ove razuđene opštine koja je među rijetkim sa pozitivnim prirodnim priraštajem ,omogućiti da se druženjem sa vršnjacima socijalizuju i pripremaju za školu.

Ovom prilikom Lučić se zahvalio Vladi RS na pomoći oko izgradnje vrtića i dodao da će cijena smještaja u vrtiću biti ispod 100 KM.

Svečanosti otvaranja vrtića pored predstavnika vlasti i javnih ustanova sa područja opštine  prisustvovali su i direktori vrtića iz susjednih opština istočne Hercegovine, kao i mnogi roditelji sa svojom djecom koja će biti prvi stanovnici .

 

Vladika Grigorije dao ime vrtiću

 

Vladika Zahumskohercegovački Grigorije dao je ime novosagrađenom vrtiću u znak sjećanja na trogodišnju  Milicu Rakić koja je poginula j 17. aprila 1999. godine u 21.45, kada su Nato  snage bombardovale Batajnicu. Nju je geler Nato bombe pogodio u kući njenih roditelja, u kupatilu dok je sedela na noši. Mala Milica je, prema rečima episkopa Atanasija i vladike Grigorija, sveta mučenica jer predstavlja simbol stradanja i nevinosti.

Ministar Kasipović i Načelnik Lučić presjekli  vrpcu
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas8149
mod_vvisit_counterJuce7239
mod_vvisit_counterOve nedelje47799
mod_vvisit_counterProšle nedelje55867
mod_vvisit_counterOvog mjeseca73902
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca222467
mod_vvisit_counterUkupno11153296