Naslovna Berkovići Društvo Načelnik Berkovića primio najuspješnije sportiste

Načelnik Berkovića primio najuspješnije sportiste

BERKOVIĆI-Načelnik opštine Berkovići Ranko Lučić organizovao je prijem sportista Džudo kluba „Berkovići“ povodom plasmana na Balkansko prvenstvo koje će se održati u Crnoj Gori.

-Ovo je najveći spjeh  i prvi zapažaeni  rezultat Berkovićkih sportista od postanka opštine. Samo je jednom prije daleke 1938.godine Marko Soldo bio prvak u Višeboju iz opštine Berkovići. Berkovići su i tada bili opština, politika ih je ukinula , a početkom ovoga rata opet su postali opština-ističe Lučić i dodaje da se sport počeo razvijati 1996.godine i od tada je u stalnom usponu.Imamo dosta sportskih klubova.Džudo klub „Berkovići“ je najuspješniji klub sa ovih prostora i ovom prilikom im se zahvaljujem na postignutim rezultatima.

Načelnik je najavio da će za dan opštine Vidovdan najbolji sportisti dobiti novčane nagrade i nagradu za osvojeno treće mjesto u Novom Travniku  na državnom prvenstvu .

Opština Berkovići uručiće treneru Džudo Kluba „Berkovići“  Jovu Samardžiću povelju grada, najveće odlikovanje.

Vaš spjeh je i uspjeh čitavog mjesta i mi se maksimalno trudimo da pomognemo koliko možemo.Volite  krajeve kroz koje prolazite, ali se uvjek vratite u ovaj kraj i nemojte ga  zaboraviti-istakao je Načelnik Lučić na kraju.

Načelnik Berkovića primio najuspješnije sportiste